Zdravie

Už ste skúsili cvičenie s vlastnou váhou? Toto sú jeho výhody

V poslednej dobe sa stáva cvičenie s vlastnou váhou čoraz viac populárne. Čomu za to vďačí? Môžete si zacvičiť prakticky kdekoľvek a navyše mestá a aj dediny začali s budovaním workoutových ihrísk, kde sa môžete skvele vyblázniť. Hlavnou zásadou je používať iba váhu vlastného tela, žiadne činky, žiadne stroje, len vy a vaše telo a hrazda či fitlopta. Aké sú hlavné výhody takéhoto cvičenia?

Screenshot 2016-03-31 13.51.47

Výhody cvičenia s vlastnou váhou

Hlavnou výhodou je dostupnosť – chcete si zacvičiť? Stačí vám podlaha a môžete precvičiť prakticky každý sval na tele. Vyjdite von a zrazu všade okolo vás máte hrazdy, na ktorých môžete cvičiť. Okrem toho nemusíte platiť žiadne poplatky v posilňovni a deliť sa či čakať na stroje, kým sa vám uvoľnia. Cvičenie s vlastnou váhou predstavuje menšiu záťaž pre vaše kĺby, dokážete s ním skvele spevniť kostrové svalstvo a dosiahnuť peknú hĺbku svalov.

Nevýhody cvičenia s vlastnou váhou

Jednou z nevýhod, ktoré cvičenie s vlastnou váhou môže mať, je náročnosť cvikov pre začiatočníkov. Keď sa však nenecháte odradiť a budete pokračovať, uvidíte na vlastných svaloch všetky ostatné výhody. Problém môžu mať ale aj tí skúsenejší, ktorým naopak ich vlastná váha nebude stačiť, vtedy si naopak môžete nájsť náročnejšie cviky. Taktiež tento spôsob cvičenia nie je vhodný pre tých, ktorých chcú nabrať objem.

Ukážka cvikov s vlastnou váhou

Chcete nájsť inšpiráciu a super zoznam cvikov s vlastnou váhou? V tomto videu uvidíte to najlepšie, čo s vlastným telom môžete urobiť, aby ste si zacvičili k maximálnej spokojnosti a bez pocitu, že vám chýbajú činky či univerzálny posilňovacie stroje.

Leave a Comment