Praktické tipy Zdravie

Najlepšie free aplikácie, ktoré zmapujú váš beh

Chcete mať prehľad o tom, koľko kilometrov ste zabehli, akú ste mali priemernú rýchlosť a rovno si tieto výsledky uložiť, aby ste si ich mohli porovnávať s predošlými behmi? Stiahnite si zadarmo aplikáciu, ktorá sa vám o to postará. Každá jedna z týchto stojí 0 eur a je k dispozícii pre Android aj iOS.

shutterstock_249310594

RunKeeper

Súčasťou tejto aplikácie sú aj tréningové plány, ktoré navrhli profesionálni tréneri. Takže ak sa chcete niekam posunúť, RunKeeper vám s tým pomôže. Okrem toho môžete výsledky vášho behania zdieľať aj na sociálnych sieťach a vyzvať niektorého z vašich priateľov na súboj v tom, kto zabehne 5 km za lepší čas.

Strava

Strava zaznamenáva vašu trasu vďaka GPS signálu a okrem toho vám ukazuje vaše posledné aktivity a tiež tu môžete súťažiť s vašimi priateľmi. Ak máte radi výzvy, Strava ich pre vás pripravila – mapuje, ako rýchlo zabehnete polmaratón alebo kto z vášho „friendlistu“ zabehne najviac kilometrov za 30 dní.

MapMyRun

MapMyRun je už dlho lídrom v oblasti bežeckých aplikácii, vďaka ich chytrému rozhraniu si veľmi ľahko nájdete novú destináciu na behanie – ukazuje vám trasy bežcov vo vašej blízkosti a tiež si môžete si pozrieť trasy, ktoré ste už odbehli. Tieto možnosti oceníte hlavne vtedy, keď sa ocitnete v cudzom meste a chcete si ísť zabehať.

Endomondo

Veľmi prehľadná aplikácia, ktorá okrem behania dokáže mapovať aj iné športy. Ak máte priateľov, ktorí ju tiež používajú, môžu vám počas behania poslať odkaz, ktorý vám aplikácia prehrá v slúchadlách priamo počas aktivity. Takže o motiváciu máte postarané.

Runtastic

Okrem klasického mapovania behu má Runtastic zaujímavú funkciu. Máte radšej audioknihy ako hudbu? V Story Running si môžete za dolár stiahnuť rôzne zvukové knihy či podcasty, ktoré trvajú 35 – 40 minút. Ak budete chcieť počuť koniec, musíte si to odbehnúť.

Leave a Comment