Cestovanie

Cestujete? Nezabudnite si zbaliť tieto veci

„Teším sa na to, ako sa budem baliť na dovolenku.“ To je veta, ktorú ešte nikto nikdy nepovedal. Balenie bolo odjakživa nepríjemná nutnosť. Ani keď si prečítate tento článok, nezmení sa na nič príjemné. Budete však vedieť, čo si zobrať, čo nechať doma a ako si čo najviac zjednodušiť túto činnosť. Kde začať?

shutterstock_219655633

Ktorý kufor si beriete

V prvom rade si musíte vybrať, ktorý kufor či batoh si na výlet beriete. Prečo? Aby ste mali predstavu, čo všetko sa vám tam zmestí a potom si vybrať iba to najdôležitejšie. Dôležité je vybrať si správnu veľkosť kufra, ak si vyberiete zbytočne veľkú batožinu, zoberiete si so sebou aj veľa zbytočností, ktoré v skutočnosti nebudete vôbec potrebovať.

Technika

Dnes si už cestu bez techniky nevieme predstaviť. Určite by nemal chýbať fotoaparát s nabíjačkou. Mobil je samozrejmosťou, ak však cestujete do exotickej krajiny, nezabudnite si so sebou zobrať aj externú batériu, ktorá vás môže niekedy zachrániť. Ak rozmýšľate, že si zoberiete tablet a notebook, je zbytočné brať obe veci naraz, vyberte si iba jednu z nich.

Oblečenie

Musíte si uvedomiť, že výlet nie je módna prehliadka. Preto dajte prednosť praktickému a funkčnému oblečeniu pred fashion kúskami. Ak idete iba na výlet, pokojne vám stačia jedny nohavice, nezabudnite si pribaliť aj niečo teplejšie, čo vás zachráni pri zmene počasia. Pršiplášť by mal byť samozrejmosťou, na dáždnik zabudnite, pretože s tým vás na letiskovej kontrole nepustia. Ak si beriete aj hrubšie a teplejšie oblečenie, to si dajte počas letiskovej kontroly na seba alebo ho držte v ruke.

To ostatné

Nezabudnite si ani praktické veci, ako instantnú energiu na cesty – fit tyčinka je vždy dobrý nápad. Ak sa chystáte o svoje spomienky a zážitky s niekým podeliť, nezabudnite si zobrať so sebou notes a pero, do ktorého si to všetko zapíšete. V prípade, že pravidelne užívate lieky, tak si ich nemôžete zabudnúť. A určite aj antibakteriálny gél na ruky, ktorý vám pomôže urobiť človeka po dlhej ceste.

Leave a Comment