Komerčné články Móda a krása

Ako vybrať pánske tričko na šport?

Ešte pár rokov dozadu neboli pánske tričká vo svete módy až tak výnimočné. Dnes už ich existuje niekoľko samostatných kategórií a štýlov pre rôzne zamerania. Keďže muži viac inklinujú k športu, venujeme im tento dnešný manuál o kvalitách a dizajne pánskych športových tričiek.

Funkčnosť nadovšetko

Šport si vyžaduje súhru svalov a končatín, na čo vynakladáme dosť energie. Po čase sa to prejavuje celkovou únavou tela spojenou s typickými fyzickými zmenami. Šport je náročný na rytmus dýchania, na držanie tela, na silu a výbušnosť. V jednom okamihu sa naše telo prehrieva, v druhom sa z nás leje pot a neraz máme z nových výziev samú husiu kožu. To dá poriadne zabrať aj vybranému športovému oblečeniu.

V prvom kroku si vyberáme pánske značkové tričká, ktoré tvoria zlatú strednú cestu medzi veľmi pevnými, nepoddajnými až príliš flexibilnými, voľnými tričkami. Aj pri športe musíme dobre vyzerať, no najmä sa komfortne cítiť. To zabezpečujú tričká z kvalitnejších materiálov (napr. z džerseju) pre ich nekrčivosť, optimálne rozpínanie a elasticitu. Skutočne odporúčame zamerať sa na tieto kvalitné tričká, keďže aj pri svojej nasiakavosti si zachovávajú priedušnosť a mäkkosť na dotyk.

Sú si tak podobné, ale zato inováciami jedinečné

Všetky tieto základné funkcie potvrdzujú obľúbené Mustang tričká, avšak ich rozširujú o kategóriu moderných obopínajúcich fit modelov so značkovou potlačou a ďalšími prvkami pre ich vyššiu hodnotu. Na tej im pridáva funkcia regulácie vlhkosti, rýchloschnúceho až chladiaceho efektu. Bývajú vybavené niekoľkými samostatnými zónami na odvádzanie potu na povrch materiálu.

Pri týchto tričkách nehovoríme ani tak o ich vysokej elasticite, ale o prispôsobivom až jemne zoštíhľujúcom type. Dostupné sú vo všetkých dĺžkach rukávov, v jednotnom či v kontrastnom prešívaní, s golierom alebo s kapucňou a priezorom na oči. Prekonávajú všetky mantinely módy, tak ich v tom len nasledovať.

Zdroj obrázku: Oleg Romanko / Shutterstock.com

Leave a Comment