Zdravie

Prevencia proti chrípke

Chrípka si nevyberá ročné obdobie, preto sa nesmiete čudovať, keď k vám zavíta aj cez letné obdobie. Premenlivé počasie, ktoré sa mení zo dňa na deň spôsobí oslabenie vášho organizmu, ktoré vás donúti zamieriť pod perinu. Ako proti tomuto nepriateľovi bojovať?

shutterstock_118659454

Bojovať proti chrípke je ťažké

Je jasné, že bojovať s chrípkou nie je také ľahké ako sa mnohým zdá. Vyhýbate sa jej všemožne, avšak ona si vás odchytí v tú chvíľu, kedy to najmenej čakáte. Už máte plné zuby napchávania sa tabletiek, ktoré vám aj tak nikdy nezaberú? Skúste prírodné zdroje. V prírode sa nachádzajú samé zdravé látky, ktoré vám pomôžu sa pozviechať. Okrem zdravých potravín by ste mali chrípku vyležať, vypotiť. Nevychádzajte z pod perín skôr ako vám teplota neklesne. V tom prípade sa vás chrípka bude držať ako kliešťa niekoľko dní až týždňov.

Vráťme sa však späť k tomu ako bojovať s chrípkou. Nechcete antibiotiká? Chcete potraviny, ktoré vám bránia chrípke sa priblížiť, poprípade ju ničia?

Cesnak proti chrípke

Nebodaj ste ešte nepočuli o čarovných účinkoch cesnaku? Jeden strúčik cesnaku vám dodá toľko vitamínov- zaručene vás postaví na nohy. Ľudia, ktorí máte nízky tlak, zbystrite pozornosť. Prečo? Cesnak pri veľkej konzumácii znižuje krvný tlak. Cesnak obsahuje látku, ktorá uvoľňuje zahlienenie krku. Jeden strúčik dennodenne vás nezabije – práve naopak, posilní vaše telo pri boji proti chrípke.

Čaj s medom

Pri chrípke sa vyhýbajte ľadovým bublinkovým vodám. Žiadna kofola ani pivo, ani nič studené! Uvarte si dobrý bylinkový čaj, ktorého výpary uvoľnia váš upchatý nos. Do dobrého čajíku nie je na škodu si pridať med. Ten pôsobí blahodárne pre váš zahlienený krk.

Jedzte citrusové plody

Citrusové plody obsahujú veľké množstvo vitamínu C, ktorý pomáha pri prevencii. Ak si každé ráno budete dávať pravidelne pomarančovú šťavu, poprípade citrusovú, budete mať záruku, že sa vám chrípka bude vyhýbať. Jedzte citrusové plody – nebudete chorí!

Leave a Comment