Bývanie Komerčné články Praktické tipy

Podlaha či koberec – majte oboje

Rozhodujete sa, či zvolíte u vás doma čistú podlahu, alebo pôjdete cestou koberca? Môžete mať oboje, pokiaľ si vyberiete správne rozmery a štýl priamo do vášho interiéru. Menším kobercom sa poteší každý člen rodiny, a to najmä ten v detskom kráľovstve.

Nielen vzor je dôležitý

Ak sa rozhodnete pre koberce do niektorých z vašich izieb, voľte nielen podľa vzoru, ale aj podľa materiálu, aby vám bol príjemný na dotyk. Deti určite ocenia typické detské vzory so zvieratkami či obľúbenými postavičkami z rozprávok.

Niektoré koberce sú dostupné v už predurčených rozmeroch, pri iných kusoch si môžete zvoliť svoju metráž podľa vlastnej preferencie. Jeden rozmer koberca je daný a vy si nastavíte dĺžku, akú preferujete. Koberec bude veľkosťou presne podľa vašich predstáv.

Huňaté a stále čisté

Patríte k ľuďom, ktorí majú radi neustály pocit mäkkosti a pri dotyku bosých nôh so zemou vyhľadávate príjemnejší a teplejší materiál? Potom sú presne pre vás krásne shaggy koberce, ktoré sú typicky chlpaté a dĺžka ich vlasov sa pohybuje približne medzi 3 a 6 centimetrami. Špecifické pre shaggy koberce je aj to, že hustota vlasov je vyššia ako pri iných kobercoch, čo zaručuje ich mäkkosť a jemnosť. Pripravte sa však na to, že tieto koberce neuhladíte do „jednotného“ vzhľadu, nakoľko vlasy idú vždy do rôznych smerov.

Obľúbia si ich najmä deti, ktoré milujú hru na zemi a huňatý shaggy koberec vo farebnom prevedení si ich zaručene získa. Pripravte sa na to, že v hustom koberci sa budú aj zbierať nečistoty, preto ho skúste pravidelne prášiť, vysávať, prípadne dávať z času na čas aj do čistiarne na hĺbkové čistenie.

Bežnú starostlivosť o koberec zvládnete aj sami doma, no ak ho máte vo väčších rozmeroch, že nie je možné ho dať do vašej domácej práčky, potom sa čistiarni nevyhnete. Nechajte si koberec vyčistiť od profesionálov a vy si užívajte jeho čistotu a vôňu.

Zdroj obrázku: Interior Design / Shutterstock.com

Leave a Comment