Zdravie

Príčiny chronickej únavy

Únava je nepriateľom každého z nás. Niekedy príde naozaj nečakane a my sa nestačíme čudovať, čo s nami urobí. Viete aké sú najčastejšie príčiny únavy? Povieme si.

shutterstock_130152032

Nedostatok spánku

Poznáte to. Veľký pracovný zhon a množstvo iných povinností vás núti ostávať dlhšie hore a tým pádom si skrátiť čas, ktorý by ste si mali vyhradiť len na regeneráciu. Čoraz častejšie znižovanie času vyhradeného na spánok vám môže spôsobiť chronickú únavu. Vedeli ste o tom, že znižovaním času určeného na spánok vznikajú depresie? Áno, je to tak. Každý z nás po nedostatočnej regenerácii upadá do akéhosi tranzu, z ktorého nevzniká nič dobré. Ak chcete byť celý deň plný energie, doprajte si dostatočný spánok. U každého je ideálny čas na spánok iný. Niekomu stačí na regeneráciu 5 hodín a niekto potrebuje 8 hodín.

Stres, stres a zase stres

Stres, stres a zase stres. Hádam som sa ešte nestretla s nikým, kto nestresujte. Alebo áno. Pár výnimiek predsa len je. Zbytočný stres, ktorý aj tak nemusí byť, vám môže spôsobiť chronickú únavu. Vedzte, že stres zanecháva na vašom tele stopy a aj keď to teraz nevnímate, po čase to budete vnímať. preto sa snažte čo najmenej stresovať. Veď čo dnes nestihnem, stihnem zajtra, no nie?

Nedostatok tekutín

Aj dehydratácia je nepriateľom nášho organizmu. Akonáhle prestanete piť, váš organizmus sa okamžite unaví. Ak sa chcete vyhnúť chronickej únave, pite pravidelne minimálne 4 litre vody denne. Cez leto aj viac.  Voda je potrebná pre naše zdravie. Nezabúdajte na to.

Málo vitamínov a minerálov v strave

Ak sa chcete vyhnúť chronickej únave, upravte si jedálny lístok. je dôležité, aby váš organizmus prímal denne potrebné množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sú prospešné pre zdravie celého organizmu. Vyhýbajte sa strave s nedostatočným množstvom vlákniny a strave obsahujúcej nezdravé tuky. Takýmto stravovaním by ste riskovali únavu.

Leave a Comment