Komerčné články

Na čo dávať pozor pri kúpe matraca

Kúpa matraca nie je jednodňová záležitosť. Každý jeden z nás by si mal dať záležať pri výbere dobrého matraca, aby sa nestalo, že krátko po kúpe zavítate do obchodu a budete žiadať o reklamáciu. Na čo by ste si mali dávať pozor pri kúpe nového matraca?

shutterstock_171268991

Na tvrdosť matraca

Pri kúpe nového matraca na mieru dávajte pozor na tvrdosť. Tvrdosť matraca záleží od váhy človeka, ktorý na ňom bude spávať a od spôsobu spánku. Ľudia s vyššou váhou by si mali vyberať tvrdšie matrace a ľudia s nižšou váhou mäkšie. Ak spíte väčšinou času na boku, mali by ste mať mäkší matrac a ak spíte na chrbte alebo na bruchu, mali by ste mať tvrdší matrac.

Na cenu

Niekedy až príliš lacné matrace môžu vo vás vzbudiť pochybnosti. Môže sa stať, že pri kúpe príliš lacného matraca nezískate kvalitu, ale lacný šmejd. Snažte sa prezerať všetky akciové matrace dopodrobna, prečítajte si recenzie a až následne sa rozhodnite pre nákup. Medzi lacnými akciovými matracmi nájdete kvalitné. Treba len vedieť, kde máte hľadať.

Na vek

Kvalita spánku má veľký význam pre všetky vekové kategórie. Pri výbere matraca sa zohľadňuje aj vek majiteľa matraca. Deti potrebujú pre zdravý rast a vývoj pevnejší matrac z kvalitného materiálu a so strednou tvrdosťou, mládež tuhšie matrace a starší ľudia mäkšie a elastickejšie matrace.

Na poťahový materiál

Poťahový materiál musí spĺňať hygienické vlastnosti. Ďalej musí zabezpečiť počas spánku dostatočnú cirkuláciu vzduchu a suchú príjemnú klímu. Ak na takýto matrac natrafíte, kúpte si rovno dva matrace za cenu jedného. Môže sa stať, že niektoré obchody vám môžu ponúknuť dva matrace za cenu jedného. Hľadajte dostatočne.

Leave a Comment