Komerčné články

Prečo je Swarovski neodolateľný?

Krištáľ, kameň taký jednoduchý a čistý a pritom taký podmanivý a uchvacujúci. Nikto sa nemôže čudovať, prečo ho klenotníci zbožňujú a ženy ešte viac. No na svete nájdete iba jedného majstra, ktorý s krištáľom dokáže robiť skutočne veľké veci. Veci, ktoré sa dostávajú do nejednej ženskej mysle a nakoniec preniknú aj do jej snov. Kto je tento majster, ktorý opantal milióny ženských duší? Zoznámte sa s Danielom Swarovskim, skutočným umelcom, ktorý z krištáľu šperky nevyrábal, jednoducho ich vyčaroval.

České korene

Dan Swartz, ako sa Swarovski pôvodne volal, sa narodil v malej českej obci Jiřetín pod Bukvou. Ešte za čias Rakúskeho cisárstva v roku 1862. Keď sa hovorí o niekom, že sa neminul svojmu povolaniu, o Danielovi to platí stopercentne. Vyučil sa ako umelecký sklár a nastúpil do továrne svojich rodičov, kde brúsil sklo. A vo svojej práci našiel veľkú inšpiráciu. Netrvalo dlho a začal cestovať po Európe. Pôsobil v Paríži a vo Viedni, kde ho začali fascinovať obrovské stroje na opracovávanie skla. A tak sa ako 30 ročný rozhodol urobiť zásadné rozhodnutie. Založiť vlastnú fabriku. Ako sa neskôr ukázalo – správne. Nielen pre neho, ale pre milióny žien na celom svete.

Fabrika v Rakúsku

Nerozhodol sa pre Česko, rozhodol sa pre rakúsky Wattens. Prečo? Z jednoduché dôvodu, našiel tam ideálnu opustenú fabriku, ktorá mala svoju vlastnú vodnú elektráreň. A práve to Swarovski pre svoje stroje potreboval – dostatok elektrickej energie. V malom mestečku pri Innsbrucku uzrel svetlo sveta prvý šperk od tohto skvelého a talentovaného šperkára. Netrvalo dlho a Swarovski získal slávu na celom svete. Dnes impérium tejto značky zamestnáva viac ako 25-tisíc pracovníkov a jej šperky si môžete kúpiť v jednom z viac ako 2500 obchodov na celom svete. Celá skupina Swarovski má hodnotu viac ako 3 miliardy eur. Slušne to Daniel rozbehol, čo poviete?

Chcete aj vy kúpiť Swarovski šperky a urobiť radosť sebe alebo vašej nežnej polovičke? Navštívte KlenotyHematit.sk a nechajte sa unášať krásou Swarovského šperkov.

Leave a Comment