Praktické tipy Zdravie

Jesenné virózy

Jeseň pomaly ale isto už dokráčala medzi vás. Priniesla vám však nevídané prekvapenie – nevídanú návštevu, ktorú ste neočakávali. Priniesla medzi vás nepríjemnú virózu, ktorej nie a nie sa zbaviť.

Čo však máte robiť pre to, aby ste nepríjemnú virózu vyhnali z vášho tela? Poradíme si, len neprestávajte čítať. Viróza tras sa!

shutterstock_118659454

Kráľovna jesene – šípka

Roztancovaná jeseň nám ponúka niečo, čo by naša imunita nemala odmietať. Sú to šípky. Čo tieto bobuľky červenej farby dokážu? Dokážu viesť vyrovnaný súboj s virózou a vedia ju dokonale poraziť. Viróza, ktorá doteraz porážala celý váš imunitný systém, sa začína báť. Veď má prečo. Vy alebo vaši rodinní príslušníci využite pekné počasie a utekajte na okraje lesov, kde nájdete červené more šípok. Práve za pekného počasia sa udržiava najväčšie množstvo vitamínu C. Bola by škoda to nevyužiť.

Pozor však na nebezpečné tŕne. Cesta k šípkam nie je taká jednoduchá ako sa spočiatku zdá. Ani sa nenazdáte a môžete zo seba vyberať nebezpečné zapichnuté tŕne. Vás však nemôže odradiť cesta k nim. Využite silu šípok a bojujte s virózou. Nazbierajte si ju v dostatočných množstvách a usušte si ich. Viete ako urýchliť schnutie šípok? Jednoducho. Stačí, keď ich prekrojíte a sušíte v suchom prostredí. Najlepšie na radiátore. Čaj zo šípok je na nezaplatenie!

Bylinkové čaje, ktoré postavia na nohy

Ak patríte k vášnivým zberateľom byliniek, tak ich rýchlo vyťahujte. Oslabený organizmus postaví na nohy vynikajúci bylinkový čaj s medíkom. Doprajte si voňavé bylinky v obľúbenom hrnčeku počas chladných sychravých večerov. Uvidíte, že budete mať oveľa viac energie ako predtým. Bojujte s nepríjemnom jesennou virózou. Doprajte si sušené bylinky ako sú napríklad mäta, medovka alebo materina dúška. Zahoďte studenú bublinkovú vodu, ktorá sa vám chladí v špajzi alebo v chladničke.

Jesenné virózy porazíte s kvalitným šípkovým čajom z tohtoročných šípok a dobrý čaj zo sušených byliniek. Bojujte s virózami prostredníctvom prírodných darov ako sú šípky a bylinky typu mäta, medovka a materina dúška. Myslite na svoje zdravie a vyžeňte nepríjemnú virózu preč z vášho tela!

Leave a Comment