Komerčné články

Stratili americké hodinky svoju kvalitu?

Nie je to tak dávno, keď ľudia hovorili na oblečenie, hodinky či auto výnimočnej kvality a dizajnu: „Hmm, ty máš ale americké toto a tamto.“ Americký výrobok bol zárukou kvality. Je to stále tak? Diplomatická odpoveď, že niektoré americké značky sú kvalitné, iné už nie, vás rozhodne neuspokojí. Ale taká je pravda. Pozrime sa napríklad na značku Timex. Na jej začiatku bol výrobca hodiniek, americký, dobrý, založený v roku 1854 s menom Waterbury Clock Company. To bola ešte doba, keď značky svojim menom chceli prezradiť o sebe čo najviac. Táto značka prezradila o sebe, že je výrobcom hodiniek z Waterbury v Connecticute. Jednoduché a účinné. A ako je to s touto spoločnosťou dnes? Má stále svoju kvalitu?

Z Waterbury Clock Company na Timex

screen-hodinky-timexWaterbury v Connecticute bolo označovaná ako Švajčiarsko Ameriky. Niet sa čomu čudovať, keď v polovici 19. storočia dokázala táto firma vyrobiť milióny kusov hodiniek. A túto prezývku si Waterbury zaslúžilo nielen vďaka množstvu, ale hlavne vďaka kvalite hodiniek. Množstvo hodiniek bolo také vysoké, že sa exportovali hlavne do Európy. A to bola frajerina mať vtedy pravé americké hodinky. Veľká.

V 70. rokoch 20. storočia bol americký trh zaplavený lacnými hodinkami z ďalekého východu a tiež špičkovými výrobkami z Japonska. A práve toto bol štartovací signál pre Timex, ktorý medzitým prebrali fabriku vo Waterbury, aby sa vzchopili. Iné firmy by boj proti lacnej konkurencii vzdali, no Timex nie. Hodinky Timex valcovali lacnú konkurenciu svojou kvalitou. A tú si udržali dodnes.

Čím sú hodinky Timex výnimočné?

Hlavne svojim dizajnom, ktorý je pri niektorých modeloch typicky vojenský, pri iných iba cítite inšpiráciu vojenskými hodinkami. Tento štýl pôsobí mohutne a kvalitne. A keď si ich dáte na ruku a budete nosiť dlhé roky, počas ktorých prežijú aj apokalypsu. Pochopíte, že hodinky Timex nielen pôsobia kvalitne, ale ony také skutočne aj sú. Ináč by táto spoločnosť nevyrábala hodinky pre značky Versace, Guess, Nautica či Versus. Ponuka hodiniek na Hodinky.sk je viac ako bohatá a sú tam pre vás pripravené aj americké Timexy.

Leave a Comment