Zdravie

Ovocie a zelenina vás postaví na nohy

Ste stále unavená a neviete nájsť príčinu toho čo za to môže? V partnerskom vzťahu sa vám darí, v práci taktiež, tak kde je potom problém? Lámete si nad tým hlavou a pritom ste si zakusli do veľkej mliečnej čokolády? V tom je problém! Ako sa stravujete? Čo najčastejšie jedávate? Otvorte chladničku. Aj my sa radi pozrieme na váš jedálniček.

shutterstock_60700786

Otvárame chladničku

Otvárame chladničku a hneď sa na nás vysypalo množstvo nezdravého jedla typu údenej slaniny a bravčového bôčika. Tomuto hovoríte zdravá strava? Márne hľadáte príčinu toho, čo vám uberá energiu a toho prečo sa cítite taká malátna. Odpoveď máte v nezdravom stravovaní. Nikde inde. Chcete opäť cítiť príval energie? Chcete sa opäť postaviť na nohy a vydržať na nich aspoň 25 hodín denne? Tak v tom prípade vyložte z vašej chladničky nezdravé jedlo a nahraďte ho zdravým. Hlavne zeleninou a ovocím. Postaví vás na nohy!

Nákup zeleniny a ovocia alebo čo záhrada dá?

V tomto ročnom období, keď zelenina a ovocie už pomaly dozrieva je azda zbytočné chodiť na nákupy do hypermarketov. Samozrejme hovoríme o tých, ktorí majú pri svojom domčeku aj záhradku s bohatou úrodou. Tí, ktorí to šťastíčko nemajú, pre tých je bohatá ponuka od hypermarketov dobrá. Veď aj tam nájdete množstvo ovocia a zeleniny, či už domácu alebo zahraničnú. Stačí dobre poumývať a môžete sa s chuťou zahryznúť. Dobrú chuť!

Ale čo vy, čo máte doma záhradku? Teraz je sezóna jahôd, čerešní, hrachu, kukurice, samé dobrôtky! Skúste váš jedálny lístok nasmerovať na ovocie a zeleninu, ktorá teraz dozrieva. Uvidíte ako sa váš žalúdok ukľudní. Budete cítiť úľavu.

Omnoho lepšie sa vám bude teraz vstávať do roboty, omnoho lepšie budete vykonávať svoju prácu, omnoho lepšie si budete môcť užívať voľný čas. Po príjme ovocia a zeleniny nebudete cítiť únavu. Tak odložte klobásu a zahryznite do jablka.

1 Comment

Leave a Comment