Zdravie

Ako na chudnutie v horách

Odvšadiaľ počúvate, že ak chcete chudnúť musíte chodiť pravidelne do fitness centra! Hlúposť, cvičiť môžete doma ale aj v prírode. Pýtate sa ako sa dá cvičiť v prírode? Neobávajte sa toho, že budete musieť nosiť fitness stroje do prírody. Na vrcholoch kopcov by ste ho aj tak nemali kde rozložiť! Ako sa teda cvičí v prírode? Samotnou prechádzkou po prírode ale aj škriabaním po skalách postupne chudnete. Nevidíte to? Skúste si porovnať prítomnosť, keď rozkysnutý sedíte doma a budúcnosť, keď sa budete pravidelne šplhať na vrcholy nášho krásneho Slovenska.

V prírode ste boli snáď tak dávno, že to bolo možno ešte aj minulé tisícročie. Je čas to zmeniť, začať posilňovať aj možno obyčajnými turistickými prechádzkami. Oblečte si turistické oblečenie a vyrazte cestou za dokonalou postavičkou!

shutterstock_183293099-500x320

Cesta k chudnutiu začína

Všetko záleží aj od vašej pohodlnosti, či sa necháte doviezť vaším tátošom v garáži alebo sa pohodlne usadíte do vlaku a necháte sa doviezť pod vrchol Tatier. Alebo si to odšlapete? Aj tak môžete chudnúť. Smolu majú azda len tí, ktorí bývajú niekoľko stoviek kilometrov od tejto slovenskej krásy. Peši to radšej ani neskúšajte, to by z vás potom neostalo nič len tenká latka, tak to hádam nechcete! Chcete si vašu postavu vypracovať nie sa vypracovať na tenkú latu!

Vystupujeme a začíname šlapať

Pri vystúpení z auta si nakladáte na plecia svoj preplnený ruksak. V horách treba mať veľa vecí po ruke, nikdy neviete, čo sa môže prihodiť. Je dôležité mať so sebou aj veľkú zásobu vody, pretože pri veľkej námahe a pri veľkom stúpaní do kopca sa poriadne zapotíte a všetku vypitú vodu okamžite vypotíte. Takže ešte raz, nezabúdajte dostatočne piť! Takýto výstup bude veľký zaberák najmä pre vaše nohy a aj pre vaše plecia. Nosiť seba na nohách a nosiť ťažký ruksak nie je len toď tak!

Uvidíte ako sa vám postupne bude vypracovávať vaša postava, zadoček bude tak akurát do ruky a nohy už nebudú také mľandravé ako kedysi. Ak začnete turistikovať, vzápätí začnete aj cvičiť. Tak načo platiť drahé vstupy do fitness centra, keď prírodu máte zadarmo?

Leave a Comment