Auto-moto Komerčné články

Opel Crossland je ideálne mestské auto

Hľadáte vhodné vozidlo pre mestské využitie? Opel Grandland v dnešnej dobe určite spĺňa všetky aspekty pre toto využite. A nie len tam.

Ak patríte k šoférom, ktorí najazdia väčšinu kilometrov na mestských komunikáciách, môžete sa pri výbere auta popáliť. Mimoriadne obľúbenou voľbou je Opel Astra, no ak hľadáte niečo väčšie, je tu pre vás pripravený Opel Crossland. Toto kompaktné SUV s priestorným interiérom a moderným designom je na rozdiel od Opel Grandland o čosi vhodnejší pre úzke ulice, problematickejšie parkovanie či viac preplnené cesty. Pre jazdu v urbánnom prostredí ho výrobcovia vybavili viacerými modernými inováciami, ktoré zvyšujú bezpečnosť a prehľadnosť.

Opel už dlhodobo ponúka svojim zákazníkom čistý nemecký dizajn. V tomto prípade ide o kombináciu praktickosti a dômyselnosti v reálnych podmienkach. Komfortný postoj SUV dopĺňa sebavedomý no uvoľnený štýl. Opel Crossland X nie je dizajnovo lákavý len z externého pohľadu. Pohodlný a elegantný interiér je navyše aj maximálne funkčný. Skvelý pocit z jazdy aj v nie vždy najlepších podmienkach mestských komunikácií zabezpečí vysoká poloha sedenia, posuvné zadné sedadlá či špičková priestrannosť. Adaptívne usporiadanie sedadiel je navyše využiteľné aj pri dlhších výletoch. Bonusom je panoramatické strešné okno čo farebná strecha. Vo vyšších výbavách sa vám dostane ergonomických sedadiel s pečaťou AGR (nastaviteľné v 16 smeroch). To všetko vám nechá zabudnúť na zbytočné bolesti chrbta.

Poďme však k jednotlivým doplnkom, ktoré sú tak výhodné pre mestské prostredie. Začneme parkovacou kamerou 180 ° s panoramatickým zobrazovacím uhlom, s ktorou dosiahnete pri parkovaní a cúvaní ideálny výhľad, a to dokonca aj za roh. Pracuje spoločne s automatickým parkovacím systémom, s ktorým vyparkujete z miesta aj bez jediného dotknutia sa volantu. Ak k tomu prirátame nový Head-Up display, sústredenie na cestu bude na 100%. Odnaučíte sa stáleho sledovania tachometra, displej vám navyše poskytne aj obmedzovač rýchlosti a nastavenie tempomatu, navigačné pokyny, upozornenia na možnosť čelnej zrážky či zobrazenie dopravných značiek.

Nové Full-LED osvetlenie so systémom AFL prešlo značnou inováciou. Všetko s cieľom optimálnej viditeľnosti cestnej komunikácie za každých podmienok. Majú schopnosť automatického prepínania diaľkových svetiel na stretávacie, čo je veľkou výhodou najmä v meste ale aj pri cestách na väčšie vzdialenosti. Pri mnohých križovatkách oceníte počas zatáčania rozšírenie obsahu svetla aby ste boli viac videní a lepšie videli. Nové technológie umožnia až o 30% lepšie osvetlenie vozovky oproti tomu, na čo ste boli zvyknutí pri halogénových svetlometoch.

Jazdenie v meste často prináša aj nečakané brzdné manévre. S automatickým núdzovým brzdením však budete pripravenín na všetko, čo cesta prinesie. Tento automatický núdzový systém neustále zaznamenáva iné vozidlá alebo chodcov, ktorí by vám inak mohli uniknúť pozornosti. V prvom momente vám poskytne upozornenia a ak sa nedočká vašej včasnej reakcie, automaticky zabrzdí s cieľom eliminovať riziko zrážky alebo jej závažnosti.

Parkovať v meste je doslova umením. S automatickým parkovacím asistentom modelu Crossland budete navedení aj na to najtesnejšie miesto. Senzory bleskovo preskúmajú vami zvolené miesto a autonómnym riadením navedú vozidlo na príslušné parkovacie miesto. Vy sa už len stráte o riadenie a brzdový či plynový pedál.

Leave a Comment