Zdravie

Nápoje, ktoré vás cez letné mesiace dokonale osviežia

Človek by mal denne vypiť minimálne 4-5 litrov tekutín. Ak nemáte ani len tušenie, aké nápoje by ste si mohli pripraviť, aby ste uhasili smäd a zároveň neuškodili svojmu organizmu, poradíme vám zopár top nápojov, ktoré ľudia nadovšetko milujú.

Studený vrecúškový čaj

Čaj väčšinou pijeme horúci. Cez letné mesiace si ho ale nemusíme odopierať. Stačí, keď si zavčas rána pripravíte do čajníka aspoň tri litre čaju a následne ho necháte vychladnúť. V priebehu hodiny-dvoch môžete čaj bez problémov popíjať.

Bylinky sú najlepšie

Ak vám na záhradke rastú bylinky, neváhajte si z ich spraviť osviežujúci nápoj. Odporúčame vám skombinovať tieto bylinky – mäta, medovka, šalvia a echinacea. Práve kombinácia týchto štyroch bylín vás dokonale osvieži v horúcich letných dňoch.

Odporúčame vám pravidelne si cez letné mesiace robievať žihľavovú kúru. Žihľava je fantastická nielen na vlasy, ale aj na výrobu nápoja.

Voda s citrónom/ limetkou, smoothie z čerstvého ovocia

Klasika, ktorá nikdy neomrzí. Naučte aj svoje ratolesti popíjať osviežujúci nápoj – čistú vodu s citrónom alebo limetkou. Keď dieťa uvidí, že aj vy ako rodičia tento nápoj obľubujete, nebude si od vás pýtať nezdravé presladené džúsiky. Keď tak, pripravte im smoothie z čerstvého ovocia nazbieraného na záhradke alebo kúpeného na tržnici.

Leave a Comment