Praktické tipy

3 spôsoby, ako ušetriť

Máte pocit, že v poslednej dobe priveľa míňate? Chcete šetriť, ale korunky sa z peňaženky len tak sypú a vy neviete, ako to je možné? Poradíme vám spôsoby, ako ušetriť.

1. Vždy na začiatku mesiaca si odkladajte určitú sumu

Ak si pravidelne každý mesiac budete odkladať určitú sumu peňazí, budete si ich môcť odložiť na ťažšie časy, poprípade si budete za ne môcť dopriať niečo, po čom túžite. Dajme tomu, že si mesačne budete odkladať 50 eur. Za rok máte ušetrených 600 eur, čo je pomerne slušná suma. Ak si nedokážete odkladať do prasiatka a viete, že budete peniaze z prasiatka vyberať, odporúčame vám založiť si sporiaci účet v banke, kde vám okrem odložených peňazí bude nabiehať  aj úrok.

2. Nekupujte zbytočnosti

Aj vy kupujete zbytočnosti, ktoré nepotrebujete? V tom momente, kedy ich vyberáte, si možno myslíte, že sa vám zídu aj keď máte doma podobné, alebo dokonca totožné produkty. Skúste sa viac sústrediť na to, čo kupujete. Zvážte, či daný produkt budete potrebovať alebo vám bude naopak doma skôr zavadzať. Ak napríklad máte doma tri zimné bundy, načo vám bude štvrtá? Bunda sa vám síce môže páčiť, ale uvedomte si, že sú to zbytočne vyhodené peniaze. Nebuďte chamtiví. Nemusíte mať všetko.

3. Porovnávajte produkty

Nie je nutné vrhať sa vždy na akcie. Ak vás zaujme produkt, ktorý nie je v akcii, ale je kvalitnejší, kúpte si radšej ten. Prečo? Pretože vám vydrží dlhšie ako ten lacnejší. V konečnom dôsledku na lacných produktoch len zbytočne prerobíte. Rýchlejšie by sa vám pokazili a za ten čas, čo by vám vystačil ten drahší, ale kvalitnejší, by ste zničili niekoľko lacných.

Leave a Comment