Zdravie

Máte radi sladké? Nahraďte ho niečím zdravším

Kto by už nemal rád sladkosti? Určite sa medzi vami nájdu takí, ktorí dajú radšej prednosť mäsu pred sladkosťami. Ak ale dennodenne konzumujete sladké čokolády, keksíky a cukríky a túžite sa tejto závislosti zbaviť, poradíme vám, čím nahradiť sladkosti, aby vášmu telu nechýbala potrebná energia.

Med

Zdravý produkt včiel bude dokonalou náhradou za sladké cukríky a čokoládky. Pridávajte si ho buď do čaju (nie úplne do vriaceho, pretože by ste prišli o zdravé látky), alebo ho preventívne „užívajte“ za lyžičku denne. Med je zdraviu prospešný prírodný produkt, ktorý pomáha chrániť organizmus pre virózou a podporuje imunitný systém. Je sladký, čo je jeho veľkou výhodou.

Mrkva

Táto oranžová dobrota, ktorá obsahuje veľa vitamínu A, dokáže nahradiť sladkosti. Kedysi nám ju rodičia servírovali nastrúhanú s piškótami. Piškóty ale skúste nahradiť  radšej citrónom. Mrkvu si nastrúhajte a pokvapkajte ju šťavou z citróna, poprípade limetky. Výroba tejto sladkej dobroty je veľmi jednoduchá.

Červená repa a jablká

Červenú repu mnohí poznajú skôr pod názvom cvikla. Ovarte ju, nastrúhajte, alebo si z nej spravte šťavu. Červená repa vďaka svojej typicky sladkastej chuti dokáže nahradiť mnohé sladkosti. Ideálna je v kombinácii s jablkami. Keď máte radi jablká, tak vám poradíme, aby ste z nich nikdy nedávali dole šupku. Práve v nej je najviac vitamínov, o ktoré by ste sa pripravili.

Leave a Comment