Zdravie

S čím vám pomôže studená voda

Otužilosť sa už veľa krát stala plodnou diskusiou na témy k lepšej prevencii proti chorobám. Účinok studenej vody môže byť v niektorých prípadoch naozaj veľmi pozitívny, a to nie len pre naše zdravie, ale aj psychiku.

Liek na silnú imunitu

V tomto prípade zohráva dôležitú úlohu najmä chlad. Ten je v mnohých prípadoch aktivátorom imunitného systému a tvorby bielych krviniek. V boji proti chrípke a prechladnutiu je to najlepší spôsob, ako odolávať chorobe.

Dobrý prietok krvi

Vďaka studenej vode dochádza k lepšiemu prúdeniu krvi v cievach, čo umožňuje dostatočné zásobovanie organizmu a jednotlivých orgánov dôležitými živinami. Tým sa zaisťuje lepšie fungovanie celého tela.

Regulovanie telesnej teploty

Otužovanie studenou vodou je v tomto prípade najviac príznačné. Studená voda udržuje v tele správnu termoreguláciu a vytváranie vnútorného telesného tepla. Vďaka tomu je organizmus schopný lepšie bojovať s nadmerným potením alebo aj studenými končatinami.

Stimulácia metabolizmu

Studená sprcha môže mať za následok vyprodukovanie väčšej energie, ktorú potrebujeme k vytváraniu vnútorného tepla a urýchlenia metabolických procesov.

Zmierňuje depresie

Po studenej, ale aj akejkoľvek sprche sa budete cítiť dobre, pretože jej následkom sa redukuje produkcia známeho stresového hormónu nor adrenalín.

Krajšia pleť a vlasy

Vďaka studenej vode to dosiahnete jednoduchšie. Drobné póry na pokožke sa stiahnu a usadzovanie nečistôt nemá v takomto prípade žiadnu šancu. Jednotlivé vrstvy kože sa tiež prekrvujú, pomocou čoho sa zlepšuje kvalita vašich vlasových folikul a pleťových buniek.

Studená voda je v niektorých prípadoch ako všeliek. Možno vám chvíľu potrvá než si na nepríjemný chlad ešte zvyknete, ale určite sa vám to oplatí. Môžete začať napríklad aj v lete. V tomto období to bude oveľa príjemnejšie a jednoduchšie.

Leave a Comment