Zdravie

Cez letné mesiace si doprajte viac čerstvej zeleniny a ovocia

Horúce dni dávajú o sebe vedieť. Teploty sa šplhajú stále vyššie a vyššie a uvedomujeme si, že ak neochránime svoj organizmus pred silným slnečným žiarením, spôsobíme si veľké zdravotné problémy.

Cez letné mesiace sa náš jedálniček výrazne zmení. Už nám nebudú chutiť horúce polievky a ani ťažké vyprážané jedlá. Skôr siahame po niečom ľahšom, na prírodno robenom. Ak by som Vám mohla odporučiť, skúste do svojho jedálnička zahrnúť viac čerstvej zeleniny a ovocia. Počas leta dozrieva množstvo zeleniny a ovocia, z ktorých si budete môcť spraviť naozaj chutné pokrmy. Nielenže si môžete spraviť studenú polievku (napríklad z melóna, broskyne a pod.), môžete si spraviť aj zeleninové šaláty z čerstvej cibuľky, cíbikov, paradajok, uhoriek, rajčín. Keď si k tomu pridáte lahodný taliansky syr, máte lepšiu prílohu ako napríklad zemiaky alebo ryža. Sem- tam vás môže z takéhoto šalátu nadúvať, verte ale že vášmu organizmu žiadnym spôsobom neuškodí.
Čo sa týka ovocia, určite nevynechajte príjem marhúľ, broskýň, jahôd, jabĺk, nektáriniek. Príjemne vás zasýtia a osviežia. Možno vaše ratolesti budú proti a budú si pýtať čokolády. Ak ich ale budete už odmalička učievať na zeleninové a ovocné pokrmy, nemusíte sa báť, že ich budú odmietať. Čo je dobré najmä pre ženy, ktoré chcú schudnúť, z ovocia sa zeleniny sa nepriberá, skôr naopak, chudne.

Cez letné mesiace si doprajte viac čerstvej zeleniny a ovocia. Budete sa môcť popýšiť krásnou figúrou, a nielen cez letné mesiace.

Leave a Comment