Komerčné články

Ako si zvýšiť sebavedomie pri problémoch s akné

Jedným z najväčších mýtov o akné je ten, že ide len o fyzický problém. Akné patrí medzi najčastejšie kožné ochorenie, ktoré väčšinou postihuje tvár, ktorú stále ukazujeme svojmu okoliu. Kvôli tomu môže akné sprevádzať aj rad psychických dôsledkov, ako napríklad nízke sebavedomie alebo aj depresia. Spôsobuje to predovšetkým názor spoločnosti, ktorý v súčasnosti veľmi trvá na peknom vzhľadu a presadzuje klasický ideál krásy. Jedným z faktorov akné je aj miera stresu, takže nastolenie vnútornej pohody vám v boji určite pomôže.

Všetko je v hlave

Nie nadarmo sa hovorí, že väčšina toho, čo sa s nami deje, sa deje len v našej hlave. Preto pokiaľ sa cítite kvôli akné nepríjemne a bez sebavedomia, musíte skúsiť sa k tomu postaviť čelom a začať na sebe pracovať aj psychicky. Nie je sa čomu diviť, že ide o beh na dlhú trať, ale existuje množstvo tipov, ktoré vám s tým pomôžu, a po pár týždňoch sa budete cítiť oveľa lepšie.

Predovšetkým buďte k sebe milí a chváľte sa. Takým pomocníkom vám môže byť diár, do ktorého si každý večer napíšete 3 pozitívne veci, čo sa vám za ten deň udiali. Uvidíte, že až sa za mesiac pozriete a uvidíte takmer 100 vecí, ktoré sa vám podarili, budete sa cítiť lepšie.

Úsmev je tá najkrajšia ozdoba ženy a rozhodne na tomto tvrdení niečo je. Snažte sa obmedziť neustále pozeranie smerom do zeme, hrbenie a mračenie sa na ľudí okolo vás. Vždy, keď si spomeniete, skúste dať plecia dolu, narovnať sa a usmiať sa. Je dokázané, že to funguje a po pár minútach sa budete cítiť oveľa príjemnejšie!

Dosiahnite rovnováhy

Samozrejme sa musíte cítiť spokojne aj so svojim vzhľadom. Našťastie existuje už niekoľko produktových radov, ktoré sa zameriavajú priamo na problematickú pleť so sklonom k akné. K dispozícii máte množstvo doplnkov ako napríklad korektor pre akútne prípady, keď sa potrebujete okamžite zbaviť vyrážky. Čo by ste mali naozaj dodržať je odlíčenie kvalitným produktom pred čistením. Vyčistiť pleť by ste mali robiť ideálne ráno a večer. Každému vyhovuje niečo iné. Niekto preferuje čistiaci gél, iný umývacia kocku alebo pleťovú vodu. Nerobte chybu ako väčšina ľudí trpiaca na akné a dovoľte svojej pleti sa hydratovať. To vám zaistia špecializované hydratačné krémy, ktoré zabránia tendencii pleti k vysušovaniu.

Tieto produkty sa líšia tým, že majú špecifické zloženie, ktoré bráni v tvorbe nedokonalostí, ale zároveň sú veľmi jemné a šetrné k pokožke a už tak zaťaženú pokožku ešte viac nedráždia. Pokiaľ si nie ste istí výberom, požiadajte o radu doktora alebo lekárnika, ktorí vám pomôžu.

Leave a Comment