Komerčné články

6 krokov k správnemu výberu šperku

Šperk

Hľadáš darček k narodeninám, sviatku či len pre potešenie? Najvhodnejšou formou darčeka, je po bonboniére a kvetoch, jednoznačne šperk. Môžeš darovať predsa niečo trvácnejšie, veď bonboniéra sa zje, kvety zvädnú – ale šperk zostáva! 😉

Ak sme ťa presvedčili, tak len pokračuj v čítaní. Podľa prieskumov, ktoré na internete nájdeš tisíce, sa viac ako polovica žien zo šperku teší. Takže? Polovičný úspech máš zaručený. Vyber šperk správne a zvýš šance na úspech.

Len ako šperk správne vybrať? Nelám si hlavu! My ti s tým pomôžeme.

Každému z nás sa páči niečo iné. To asi vieme … Z tohto dôvodu je dôležité mať na pamäti, že aj šperky sa radia medzi osobné záležitosti. Rovnaký šperk sa môže rôzne páčiť napríklad trom iným ľuďom.

Šperk

Šperk

Čo všetko pri výbere zvážiť?

1. Aký je medzi vami vzťah?
Tento krok je prvým ale tým najdôležitejším Prečo? Lebo je rozdiel či kupuješ šperk ako darček pre otca, mamu, babku, priateľa/ku, kolegyňu či svokru. Zaručenou voľbou u žien sú náušnice či prívesok s retiazkou, ale ani náramkom netrafíš vedľa, ak dodržíš aj ďalšie kroky.

2. Aký má vkus?
Tento krok je dôležitý – všímaj si! Čo rád / rada nosí? Aký štýl uprednostňuje? Sleduj, pozoruj aké tipy šperkov najčastejšie nosí, farba, prvedenie, čo skrátka uprednostňuje. Ak často vidíš náhrdelník – už máš nápovedu pre aký šperk sa rozhodnúť? Mení náušnice či nosí náramky? Tak aj to bude skvelá voľba.

3. Čo chceš šperkom vyjadriť?
Neposledným krokom je aj význam šperku. Šperkom vyjadríš veľa, pretože majú skrytý význam. Napr. šperk, ktorý je preplietaný zdôrazní puto, srdce vyjadrí lásku, kryštál krásu. Čo tak šperk, ktorý súvisí so záujmami, koníčkami? ( gitara, motorka, zvieratko … ). Alebo niečo neutrálne a elegantné? To všetko sú malé detaily, ktorými však vypovieš veľa.

4. Zvoliť trend alebo vsadiť na klasiku?
Áno, sledovať čo sa práve nosí je skvelé, nové kúsky a módny šperk sa skôr hodí pre sestru či kamarátku. Ocenia najmä milovníčky módy.
Ak kupuješ šperk pre niekoho blízkeho, kde dbáš na výber vhodného šperku, vsaď radšej na klasiku.
Problém trendov je, že zvyčajne prichádzajú a odchádzajú. Z tohto dôvodu odporúčame zvoliť kúsok, ktorý je viac klasický. To znamená, že aj keď o 5 rokov si ho nájde v šperkovnici, stále bude rovnako štýlový a vhodný – srdiečko, jednoduchý kryštál, neutrálne tvary a dizajny.

5. Koľko chceš za šperk zaplatiť?
Áno, rozhodne krok ktorý pri výbere zaváži. Chceš kúpiť krásny šperk, ale nechceš naň dať celý majetok? Skvelou voľbou je stanoviť sa maximálnu výšku rozpočtu, ktorý si ochotný do šperku investovať.

6. Ktorý materiál zvoliť?
Posledný krok, ktorý zváž je výber materiálu šperku. Je veľmi dôležité všimnúť si aj materiál šperkov, ktorý obdarovaný nosí , striebro, zlato, chirurgická oceľ či bižutéria? Je predsa jasné, že chceš kúpiť šperk, s ktorým bude ty ale aj obdarovaný spokojný, preto je dôležité overiť si predajcu u ktorého nakupuješ, prečítať si recenzie skúseností ľudí. V prípade potreby overiť si reklamačné podmienky.

Ak si všetky tieto faktory pri nákupe prečítaš a zvážiš, je len malá pravdepodobnosť, že pri výbere šperku šliapneš vedľa 🙂

Leave a Comment