Móda a krása

Ak chcete mať zdravé vlasy, musíte sa o ne viac starať

Aj vy túžite mať krásne zdravé vlasy, ktoré majú aj svetové modelky, lenže naozaj netušíte, ako to dosiahnuť? Poradíme si, ako sa o vlasy starať, ako pravidelne ich strihávať a najmä, čo používať.

Vlasy nechávajte prirodzene uschnúť

Aby ste mali krásne zdravé vlasy, nesmiete si ich fénovať. Horúci vzduch poškodzuje vlasovú štruktúru, čím sú vlasy náchylnejšie na lámanie. Aj keď je fénovanie mnohokrát jediná možnosť, najmä ak si vlasy umývate ráno tesne predtým, ako odídete z práce, radšej sa mu vyhýbajte. Vlasy si umývajte podvečer, nie však tesne pred spaním. Vlasy, aby boli zdravé, musia schnúť prirodzene.

TIP: O zdravé vlasy sa treba starať aj zvnútra. Doprajte im kvalitné vitamíny na vlasy.

Robievajte si pravidelne domáce masky

Vajíčko, olivový olej, ale aj žihľava pomáhajú vlasom udržať sa svieže, krásne a lesklé. Robievajte si pravidelne, najmä cez leto, domáce masky. Ak sa vám ale nechce vyrábať domáce masky, kúpte si kvalitné v drogérii. Tie však nie sú také účinné, ako tie domáce vyrobené z čerstvých potravín/ bylín.

Dávajte sa pravidelne podstrihávať

Spýtajte sa sami seba. Koľkokrát chodíte do kaderníctva podstrihnúť si vlasy? Vlasy by ste si mali dávať podstrihávať minimálne dvakrát, aby boli zdravé a mohli tak ďalej rásť. Keď spozorujete, že sa vám končeka vlasov štiepia, okamžite si zajednajte termín u svojej kaderníčky. Nezabúdajte ešte, že pri splachovaní šampóna by ste nemali používať horúcu vodu. Vlasy sa vám tak budú častejšie mastiť. Používajte skôr letnú vodu.

Leave a Comment