Praktické tipy

Užite si Silvester na horách. Plánujte ho ale v predstihu.

Silvester na horách je pre niekoho nezničiteľná tradícia, pre iných zase niečo nepredstaviteľné. Všetko záleží od toho, či ste milovníkom snehu, zimy či zimných športov. Ak áno, rozhodne si oslavu príchodu Nového roka naplánujte na horách. Cez deň si užijete zábavu na zjazdovkách a večer potom na svahoch v baroch s chutným občerstvením a priateľmi alebo rodinou.

Bude sneh?

To je otázka, ktorá trápi výletníkov plánujúcich dopredu asi najviac. Samozrejme, nedá sa zaručiť, že počas silvestrovských osláv budú haldy snehu. No v našich podmienkach sa takmer vždy dá lyžovať, a to aj počas teplých zím. V posledných rokoch sa už veľmi ani nie je čoho obávať, pretože väčšina lyžiarskych stredísk je kvalitne vybavená zasnežovaciou technikou a keď nie je dostatok prírodného snehu, doplnia ho umelým snehom.

O zábavu sa nemusíte starať

Lyžiarske strediská sa na obdobie Vianoc, Silvestra vždy dôkladne pripravujú. Pre svojich návštevníkov majú prichystané najrôznejšie akcie, slávnosti a samozrejme aj silvestrovské párty. Podľa vzoru zahraničia sa na horách v tomto období usporadúvajú koncerty, lyžiarske šou, ohňostroje a rôzne ďalšie formy zábavy.

Samozrejme, môžete Silvester osláviť aj bez bláznivých a hlučných osláv len v kruhu svojich najbližších na nejakej príjemnej chate či wellness hoteli.

Silvester na horách plánujte dopredu

Keďže nápad stráviť Silvestra a novoročné oslavy  na horách je dosť obľúbený, tak je potrebná začať ho plánovať s dostatočným predstihom. Prvým krokom je ubytovanie. Na Silvestra je totiž všade plno.

Ak idete celá partia alebo rodina, potom sa určite oplatí prenajať si celú chatu niekde na svahu alebo v jeho blízkosti. Na chate potom si môžete užiť pokojnú, ale aj divokejšiu silvestrovskú párty plnú hier, hudby a zábavy. Prenájom celej chaty tiež vyrieši problémy so susedmi a hudba tak môže hrať nahlas

 

Leave a Comment