Cestovanie

5 miest, ktoré by ste mali navštíviť v roku 2016

Na nový rok sa robia všemožné bilancie o tom, aký bol ten prechádzajúci rok, čo najlepšie sa vám stalo, čo vás naopak sklamalo a podobne. Ale načo? Už je to minulosť, a keď ste sa z toho nepoučili alebo nezobrali to dobré vtedy, keď sa to stalo, teraz je už neskoro. Miesto toho si radšej pripravte plány na nový rok. A čo takto 5 skvelých destinácií, ktoré sa vám oplatí navštíviť? Či sa už rozhodnete pre dovolenku, predĺžený víkend alebo iba jednodňový výlet, bude to bomba.

shutterstock_130715219

5. Macedónsko

Čo? Tento zaostalý balkánsky štát? Koľko z vás si toto pomyslelo, keď si medzi týmito tipmi prečítalo aj Macedónsko? Nemusíte sa hlásiť, miesto toho sa dozviete dôvody, pre ktoré sa tam oplatí ísť – spoločnosť Wizzair začala z Bratislavy lietať do Skopje, čo je hlavné mesto Macedónska, krásne hory, skvelé tradičné jedlá a žiadny McDonald. To znie celkom dobre, čo poviete?

4. Atény

Ísť minúť zopár eur do Atén je dobrý spôsob, ako pomôcť európskej ekonomike a tomu, aby Gréci nemuseli vystúpiť z Eurozóny. Skvelé taverny na každom kroku, kolíska európskej civilizácie a navyše skvostné historické stavby ako Akropolis, Parthenon, Hadiránov val či Olympijský štadión. A ako bonus – život v Grécku si zamilujete.

3. Island

Krajina ľadu. Maličký ostrovný štát s o to zaujímavejšími miestami. Nekonečné cesty, majestátne vodopády, všade zelená farba a vulkanické hory. Výhodou dovolenky na Islande je, že za týždeň stihnete skvelý roadtrip a vidieť všetko, po čom túžite. Nielen Reykjavik.

2. Kuba

„A viete o tom, že Kuba je Ostrov slobody?“ táto otázka bola pomerne častou v časoch socializmu, keď si niekto robil srandu z kubánskych pomarančov. A dnes to naozaj platí, minimálne pre turistov, pretože zakonzervovaná atmosféra 70. rokov je obrovským lákadlom. Kuba je ostrov plný farieb, kontrastov a krásnych pláží. Na svoje si tu príde naozaj každý a väčšina z vás tu tú slobodu skutočne nájde.

1. Miláno

Každý vie, že Miláno je mesto módy. Okrem toho je však aj mestom silnej ekonomiky a neskutočnej krásy. Miláno je úplne iné ako Rím, nečakajte tu polorozpadnuté historické ruiny, nájdete tu gotické skvosty v plnej kráse. Hlavne námestie Duomo stojí za to. Miláno je rozhodne mestom, ktoré by ste mali poctiť svojou návštevou.

Leave a Comment