Komerčné články

Zefektívnite fungovanie svojho skladu

Keď podnikáte v oblasti, v ktorej potrebujete a nedokáže fungovať bez skladu, alfou a omegou je jeho efektívnosť. Aby sa nikdy nestalo, že skladník nevie tovar nájsť, potom zavolá druhého, nech mu s hľadaním pomôže, kamión, ktorý mal odísť kvôli tomu mešká a celý proces logistiky tým dostáva poriadnu ranu pod pás. Tiež aj správna motivácia zamestnancov je dôležitá, pretože, buďme úprimní, sklad nie je veľmi veselé miesto a toho denného svetla je tam tiež pomenej. Otázka teda znie – ako zefektívniť fungovanie skladu?

shutterstock_98143817

Dôležitá je organizácia v sklade

Organizácia tovaru a materiálu, aby každý vedel, kde nájsť ten-ktorý materiál, aby sa tovar nepovaľoval len tak po zemi, aby nezavadzal a mal svoje miesto. Aj preto sú dôležité regály do skladu, ktoré tento poriadok pomáhajú udržať. A okrem toho dokážu zvýšiť kapacitu skladu aj 2-3-násobne, záleží to od ich výšky. Niektoré môžu mať aj desiatky metrov.

Manipulačná technika

Snažte sa o to, aby skladníci mali k dispozícii čo najkvalitnejšiu manipulačnú techniku a aby bola v stopercentnom stave. Veľmi dôležité je tiež, aby bol dostatočný počet vysokozdvižných vozíkov. Dve zdvižky na sklad o rozlohe niekoľko tisíciek metrov štvorcových nestačia. Počet techniky musí byť adekvátny rozlohe skladu.

Správne vedenie zamestnancov

Zamestnanci sú srdcom skladu, ľudia, ktorí ovplyvňujú jeho chod. Preto im dajte pocítiť, že sú pre vás dôležití – dajte im zamestnanecké benefity, kvalitné vysokozdvižné vozíky, pracovné odevy, komunikujte s nimi, dajte im adekvátne finančné ohodnotenie, zlepšite im pracovné podmienky – lepšie osvetlenie, urobte im kútik, kde si budú môcť vypiť kávu alebo sa naobedovať. Každý krok, ktorý urobíte k tomu, aby sa mali lepšie, ocenia tým, že budú lepšie pracovať.

Toto sú tri hlavné oblasti, ktoré vám pomôžu zefektívniť fungovanie vášho skladu.

Leave a Comment