Komerčné články

Drevo dominuje aj kúpeľni

Drevo dnes zažíva veľkú renesanciu – drevené obklady domov, drevené podľahy, celé domy z dreva, tatranský profil na chatách, drevený nábytok. Drevo je sexi. A kúpeľňa tiež nie je výnimkou. Aj tu sa drevo dokonale hodí. Že si to neviete predstaviť? Čítajte ďalej a uvidíte, v akej kombinácii vynikne drevo najviac.

shutterstock_160645943

Neutrálne farby a drevo

Dlažba neturálnych farieb – sivá, biela či pohľadový betón v kombinácii s drevom. Drevo krásne rozžiari a oteplí tieto neutrálne farby a dodá pocit útulnosti. Pohľadový betón dodá kúpeľni skvelý industriálny nádych – minimalistický, neobrúsený, atraktívny. A čo je lepšie, sprchový kút či vaňa? Keď chcete, aby bola vaša kúpeľňa v tomto štýle, rozhodne je lepší sprchový kút. Tú stenu, na ktorej budete mať sprchový kút, celú obložte dreveným obkladom. Jednak to bude vyzerať skvelo, no má to aj praktický účinok – je príjemnejšie sa dotknúť telom mokrého dreva ako studených kachličiek.

Pridajte kov

Hoci kombinácia kameňa/betónu/dlažby s drevom je už sama o sebe pekná, keď pridáte kovové prvky v teplých farbách, celú kúpeľňu to rozžiari. Medené, mosadzné či zlaté prvky – vodovodná batéria, držiak na uteráky, rúčky na drevenom kúpeľňovom nábytku. Neverili by ste, ako takéto detaily dokážu rozžiariť celú kúpeľňu.

Dôležité sú aj hranaté tvary

Nebojte sa hranatých tvarov, nie všetko musí byť oblé. Hranatý sprchový kút, hranaté umývadlo či hranaté vodovné batérie, to všetko zdôrazní minimalistický štýl. Vôbec sa nemusíte báť toho, že to bude pôsobiť stroho či neosobne. Skôr sa bojte toho, aby sa vám ráno vôbec z takejto kúpeľne chcelo vychádzať.

Leave a Comment