Komerčné články

Vypátrajte svoje ukradnuté auto

Krádež auta je bežným javom aj na Slovensku a neprekvapí ani to, že auto dokáže zmiznúť aj z preplneného parkoviska pred panelákom. Ako treba postupovať, keď zistíte, že vám ukradli vozidlo?

Najčastejšie kradnuté autá

Počet kradnutých áut na Slovensku sa v niektorých rokoch pohyboval aj do dvetisíc kusov. Medzi najvyhľadávanejšie značky zlodejov patria Škoda, Octavia, Volkwagen alebo Fiat. Ak ste si práve povzdychli, pretože máte tú česť jazdiť na jednej z nich, nezúfajte. Vďaka rýchlej reakcii majiteľov sa polícii podarilo vypátrať už množstvo ukradnutých áut. Samozrejme, vždy je dobré sa najskôr presvedčiť, či vaše auto nezaparkovala inde vaša manželka alebo plnoleté dieťa, ktoré si auto požičalo na stretnutie s priateľmi. V mnohých prípadoch si majitelia „ukradných“ áut vydýchnu, keď zistia, že zaúradovala len odťahová služba, preto aj vy ešte pred spustením paniky zavolajte na číslo 159 a informujte sa, či vás náhodou neodtiahli. Spoločnosť Secar prevádzkujúca monitorovacie a zabezpečovacie služby pre vozidlá vám pri včasnom nahlásení ukradnutého auta dokáže pomôcť. Jednoducho stačí upovedomiť dispečing Secar  (+421 2 4445 2028/+421 903 557 050/+421 905 263 923) a zároveň aj políciu o mieste odcudzenia a všetkých detailoch, ktoré by pri pátraní po vozidle mohli byť nápomocné. Ak má vaše auto nejaký špecifický poznávací znak (nálepky, predmety v okne, tmavé sklá…), rozhodne na to treba upozorniť. V ťažko dostupnom teréne je SECAR schopný nasadiť do pátrania aj monitorovacie lietadlá.

Krádež auta vás nezlomí

Ak by sa náhodou stalo, že o auto prídete, zúfať by ste nemuseli v prípade, že ho máte dobre zabezpečené, napr. v podobe GPS alarmu, ktorý neraz pomohol pri detektívnom dohľadávaní vozidiel. Nekradnú sa len nové autá, ale aj tie staré, preto nepodceňte ani ich ochranu. Najviac krádeží na Slovensku sa monitoruje v lokalite hlavného mesta, štatistiky uvádzajú, že ide väčšinou o stred týždňa. Zlodej však nemusí tušiť, že ukradnuté auto obsahuje dobre zamaskovaný monitorovací systém, ktorý spoločnosť Secar informuje o polohe vozidla, a tak sa už neraz stalo, že zásahová jednotka našla odcudzené auto skôr, než sa zlodeji začali zo svojho úlovku tešiť. Vďaka zabezpečovaciemu systému je úspešnosť nájdenia ukradnutých áut až 96-percentná, čo je skvelé číslo vzhľadom na počet krádeží áut na Slovensku. Rádiolokačné vyhľadávacie systémy pomáhajú nájsť vozidlá v ťažko dostupných miestach, kde je slabé pokrytie signálu. Satelitné systémy zasa pútajú funkciou diaľkového zablokovania chodu motora. Poraďte sa so špecialistami na problematiku zabezpečovania vozidiel, aby sa vás téma krádeží áut nemusela nikdy dotýkať.

Leave a Comment