Komerčné články

Vyberte si správnu podlahu do obývačky

Obývačka je miestnosť, kde sa chceme cítiť najpríjemnejšie nielen my, ale aj naše návštevy. Je to spoločenská izba, kde sa odohráva celý život rodiny. Aj preto je dôležité vybrať nábytok tak, aby sa tam všetci cítili útulne a príjemne, no nesmiete zabúdať ani na správny tip podlahy. Aká je pre vás najlepšia? Spoznajte výhody najčastejšie používaných typov podláh a zároveň sa dozviete, na čo by ste si mali dávať pri ich výbere pozor.

shutterstock_108875510

PVC podlahy ich výhody

Ak sa vám zdá drevená plávajúca podlaha príliš drahá, skúste PVC podlahy. Tie sa volajú aj vinylové a ich veľkou výhodou je nízka cena, dlhá životnosť, to, že sa sa im vo vlhkom prostredí nič nestane a skvelá vodivosť v prípade, že máte podlahové vykurovanie. Ide vlastne o imitáciu dreva či kameňa, takže ich nevýhodu môže byť menej autentický vzhľad.

Plávajúca podlaha a jeho výhody

Veľkým trendom sú plávajúce podlahy, či už kvalitnejšie a drahšie drevené alebo lacnejšie laminátové. Ich veľkou výhodou, podobne ako pri PVC podlahách, je ich nenáročnosť na údržbu a to, že sa v nich neusadzujú roztoče a prach rýchlo a účinne umyjete vlhkou handrou. Okrem toho sú vizuálne príťažlivé a dotyk bosej nohy s parketou je veľmi príjemný. Nevýhodou môže byť, že ak sa vám na ne vyleje voda a vy ju neutriete, môžu sa pokrútiť.

Koberec a jeho výhody

Hlavnou výhodou koberca je, že pôsobí útulne, znižuje ozvenu a pôsobí ako izolant proti hluku a zime. Priaznivá je aj jeho cena a tiež to, že máte na výber nekonečné množstvo vzorov a farieb. Nevýhodou je, že sa oň musíte pravidelne starať, je náchylnejší na usádzanie roztočov a prachu a tiež to nie je najlepší povrch, keď máte domáce zvieratká, ktoré rady pĺznu.

Linoleum a dlažba a ich výhody

Toto sú materiály, ktoré sú vhodnejšie do predsiene alebo do kuchyne, no do obývačky sa vizuálne nehodia. Lacné linoleum či chladná dlažba nie sú vhodné na miesta, kde chcete cítiť teplo rodinného krbu. Ideálne sú do čisto funkčných miestností, kde nie je dôležitý vzhľad.

A ktorý typ podlahy je najlepší? Neexistuje jeden jediný, keď sa však rozhodnete pre drevenú plávajúcu podlahu doplnenú o sektorový koberec, urobíte to najlepšie, čo môžete.

Leave a Comment