Zdravie

Vodný kameň nie je iba strašiak našich spotrebičov

Poznáte to všetci. Kúpite si novú rýchlovarnú kanvicu, krásnu, čistú, ale po krátkom čase používania sa vám na nej začne usádzať nechcený vodný kameň. Iste ste už počuli o rôznej tvrdosti vody. Ale vedeli ste, ktorá voda spôsobuje usádzanie vodného kameňa? Ak ste tipovali tvrdú vodu, tak ste mali pravdu. Tvrdú vodu má podľa odhadov až 75% domácnosti na Slovensku. Tvrdosť vody spôsobujú rôzne minerálne látky, no najčastejšie uhličitan vápenatý.

Našťastie veda a technika napreduje a čoraz bežnejším a dostupnejším spôsobom je úprava vody v domácnosti, ktorá vám pomôže odstrániť aj napríklad nežiaduci vodný kameň. Nejde pritom iba o estetickú časť našich spotrebičov. Vodný kameň sa používaním zanáša aj do iných spotrebičov, čo má v konečnom dôsledku za príčinu, aj väčšie výdavky z vašej peňaženky. Vodný kameň sa tiež usádza v domácnosti na rozvodoch vody, vodovodných batériách, vykurovacích telesách, čo spôsobuje nesprávne fungovanie spotrebičov. A už spomínané zvýšené výdavky.

Samozrejme tak, ako vodný kameň zanáša naše kuchyne, kúpeľne a rôzne spotrebiče, nekvalitná voda s vysokým obsahom anorganických minerálnych zložiek vo vode zaťažuje aj naše telo. Najhorší dopad na vaše orgány ma tvrdá voda na pečeň, tráviaci trakt a v neposlednom rade si to odskáču aj naše obličky. Určite je dobré zamyslieť sa nad tým, čo by ste vedeli zmeniť.

Leave a Comment