Komerčné články

Vneste si aj vy do vášho domu voňavý nádych dreva!

Máte radi prírodu a odmietate moderne ladené zariadenie v bytoch? Nič sa nedeje. Neznamená to,že ste čudní, práve naopak, ste jedineční. Mnohé dnešné domácnosti podľahli trendu moderného nábytku a popritom zabudli, že prírodný nádych prinesie domácnosti oveľa väčšiu krásu ako ten moderný. Drevené kreslá, drevený obklad – vari by ste aj vy také niečo chceli mať doma? Poprípade drevené skrine, v ktorých oblečenie schovávali ešte vaši starí rodičia?

shutterstock_201219176 (1)

Ak máte to šťastie a na vašej rodinnej chalúpke sa nachádza starý drevený nábytok, ešte ho nevyhadzujte. Ak si však na ňom pochutnal známy papkáč červotoč, v tom prípade áno. Ak nie, tak sa vrhnite do úpravy tohto starého dreveného nábytku. Zariaďte si bývanie v štýle vintage. Budete jedineční a každí váš známy bude o vašom drevenom zariadení rozprávať v pozitívnom slova zmysle.

Zbohom sklenený stolík, privítajte stolík z paliet

Variantu dať si do obývacej miestnosti malý sklenený stolík ste jednoznačne zamietli. Predsa len máte malé deti, ktoré majú potrebu každú chvíľu sa chytať stolíka. Pri predstave, že by ste každých päť minút behali za svojim dieťaťom a utierali po ňom capky na skle, vás mrazí. Nič to! Prineste si aj vy nádych prírody do svojej domácnosti a vyrobte si so starých paliet pekný vintage stolík. Dôležité je však pri výrobe stolíka z paliet najskôr palety dobre očistiť vysokotlakovým čističom, následne prebrúsiť, aby na nich neostali triesky. Potom ich jednoducho prestriekajte sprejovým lakom a následne sa potom môžete pustiť do montovania. Aby sa vám lepšie so stolíkom manipulovalo, odporúčame vám na spodok priskrutkovať otočné kolieska. Aké jednoduché! Máte krásny paletový stolík s nádychom prírody raz dva tri hotový!

Reštaurované staré stoličky

Máte doma po starých rodičov staré drevené stoličky, ktoré sú už v tak dezolátnom stave, že sa ich chystáte vyhodiť? Nepristupujte k unáhleným rozhodnutiam, nájdite si na internete inšpirácie a zreštaurujte tieto staré kúsky nábytku. Skúste starým stoličkám priniesť biely alebo farebný nádych a ihneď uvidíte, že by bola škoda tieto krásne stoličky vyhodiť. Ak by ste si chceli staré stoličky predsa len trošku ozdobiť, odporučili by sme vám inšpirovať sa čičmianskymi vzormi, ktoré vaše stoličky výrazne ozvláštnia.

Ak by ste sa rozhodli použiť čičmiansky vzor aj na iné kúsky nábytku, nebude vôbec problém. Voňavý nádych dreva a vôňa histórie je u vás vítaná!

Leave a Comment