Komerčné články

Festina – značka, ktorá sa dostala do povedomia na cyklistických pretekoch

V prvom rade by sme si mali spomenúť ako vznikla. Vždy vás zaujímal vývoj značky hodiniek, ktoré už nejakú dobu nosíte na rukách? Môžeme spolu nahliadnuť na bohatú históriu a postupný vývoj, na jej krásy a pozitíva. Festina je opradená tradíciou. Na trhu pôsobí už od roku 1902. Väčšina z nás vtedy ešte na nežila. Chcete aj vy nosiť tento skvost na svojich rukách? Chcete sa aj vy pýšiť touto famóznou značkou, ktorá je opradená kvalitou a štýlovosťou? Nech sa páči, poďte si aj vy kúpiť tento kúsok do najbližšieho klenotníctva, kde ich predávajú.

shutterstock_243848047

Odkiaľ Festina pochádza?

Festinu k nám dovialo z krásnej hornatej krajiny – zo Švajčiarska. Už od roku 1902, kde bolo na hodinky napísané maličkými písmenami názov Festina, nás tieto hodinky uchvacujú. Čoraz viac ľudí sa bije na trhu o najlepšie kúsky tejto vynikajúcej značky a pritom to všetko začalo v malej švajčiarskej hodinárskej výrobni! Vedeli ste aké mala motto táto značka? Povieme vám ho. Jej motto znelo: „Festina Lente“. Toto motto v preklade znamená: „Ponáhľaj sa pomaly“. Zaujímavá myšlienka, ktorá donúti asi každého jedného z nás premýšľať nad tým, čo tým vlastne chceli povedať. Žeby to nejako súviselo s Tour de France?

Vďaka Tour de France sa táto značka dostávala do povedomia

Táto značka sa nám spája s týmito svetovo známymi pretekami, ktoré sa každoročne konajú vo Francúzsku. V roku 1998 nastal prelom, keď sa práve táto značka stala oficiálnym časomeračom týchto slávnych pretekov. Ešte predtým však v roku 1990 bol založený dokonca aj cyklistický tím, ktorý sa hneď po štyroch rokoch dostal na vrchol tímového hodnotenia. Pomerne rýchly nástup, čo poviete?

Ponáhľajte sa pomaly za svetoznámymi športovo ladenými hodinkami značky Festina. Majte aj vy doma tento úchvatný kúsok, ktorý sa vám bude pýšiť nad všetkými šperkami, ktoré máte doma. Doprajte si kúsok módy, doprajte si hodinky značky Festina.

Leave a Comment