Komerčné články

Ako vybrať konferenčný stolík

Dominantou obývačky by mala byť sedačka. Pretože je najväčším kusom nábytku v konverzačnej zóne, ktorá je srdcom miestnosti. Ale tá by bez konferenčného stolíka vyzerala smiešne, neúplne, nevýrazne. Tak ako krásny jedálenský stôl bez stoličiek. Preto je dôležité vybrať si konferenčný stolík, ktorý tejto časti miestnosti dodá správny šmrnc. Ako by mal vyzerať a na čo by ste si mali dať pozor?

shutterstock_236836291

Správna veľkosť

Správna veľkosť konferenčného stolíka je dôležitá, aby ste mali dostatok odkladacej plochy a zároveň si mohli sadnúť na gauč bez toho, aby ste o stolík zakopávali. Ideálna výška stolíka je na úrovni vašich kolien v sede. Čo sa týka jeho veľkosti, tak dĺžka konferenčného stolíka by mala byť približne tretina až polovica dĺžky sedačky.

Vyberte materiál

Na výber máte zo štyroch základných možností – drevo, imitácia dreva, sklo alebo kombinácia dreva a skla. Drevený konferenčný stolík ľahko skombinujete s akoukoľvek sedačkou. Navyše pôsobí elegantne, minimalisticky a zároveň útulne. To isté sa dá povedať o imitácii dreva, tá je však lacnejšia a menej kvalitná. Sklenené konferenčné stolíky sú vhodné hlavne do domácnosti, kde nie sú deti a malých obývačiek, pretože sú transparentné a opticky nezaberajú veľa miesta v obývačke. Kombinácia dreva a skla je rozumným riešením, keď sa v domácnosti neviete zhodnúť, či chcete sklený alebo drevený konferenčný stolík. Navyše takéto stolíky vyzerajú skutočne efektne.

Štýl, ktorý ladí so sedačkou

Konverzačná zóna, teda časť obývačky, kde sa najviac zdržujete, by mala mať výrazný prvok. Najčastejšie ním býva sedačka, no keď si vyberiete sedenie minimalistických tvarov a neutrálnych farieb, mal by to byť práve konferenčný stolík, ktorý rozžiari toto miesto. Preto sa nebojte experimentovať a vybrať niečo výraznejšie, farebnejšie, excentrickejšie. A práve naopak, máte výraznejšiu sedačku, ktorá púta pozornosť svojim dizajnom a farbami? Vyberte si minimalistický konferenčný stolík, ktorý nechá vyniknúť vašu sedačku.

Leave a Comment