Komerčné články

Top vychytávky modernej kuchyne

Veda a dostupnosť nových technológií uľahčuje a mení ľudský život. Prejavuje sa aj v bytovom dizajne, kde sa v poslednej dobe dáva dôraz na funkčnosť a štýlový minimalizmus. Čo z toho môžete pozorovať v modernej kuchyni? Pozrite si praktické a štýlové vychytávky, ktoré by u vás doma nemali chýbať.

Modern luxury kitchen with white LED lighting

Modern luxury kitchen with white LED lighting

1.LED pásiky

Krájanie zeleniny či mäsa ostrým nožom sa bez dobrého svetla môže ľahko skončiť nehodou. Osvetlenie pracovnej plochy by ste preto rozhodne nemali podceniť. Na tento účel sa skvele hodia praktické LED pásiky, ktoré jednoducho nainštalujete v blízkosti kuchynskej linky. Úsporná LED technológia je šetrná k vašej peňaženke i k prírode, poskytuje jasné svetlo a vydrží vám omnoho dlhšie, než bežná žiarovka. V prípade, že jedlo nepripravujete na kredenci, ale máte pracovný pult s indukčnou doskou v strede miestnosti, využijete na osvetlenie tejto plochy skôr závesné či stropné svietidlo.

2 .Bodovky

Tohto chameleóna medzi svietidlami využijete na sto spôsobov. Skvele sa hodia napríklad nad kuchynské barové pulty či do podhľadov. Bodové svietidlá však využijete i menej tradične – ako čoraz populárnejšie akcentové osvetlenie. Podľa tohto trendu sa už osvetlenie nevníma len funkčne, ale aj esteticky. Svietidlo už neslúži len na osvetlenie priestoru, ale aj na zvýraznenie zaujímavého prvku v miestnosti. Máte úžasnú sklenenú vitrínu s dizajnovým riadom, obraz alebo inú dekoráciu? Podsvieťte ich dvoma bodovkami a nechajte vyniknúť ich krásu vo svetle „reflektorov“. 

3.Vstavané spotrebiče

Vstavané spotrebiče vám nielenže ponúkajú perfektný dizajnový vzhľad, ale umožňujú i dokonale si prispôsobiť kuchyňu svojím potrebám. Nechcete sa k rúre skláňať? So vstavaným spotrebičmi to nie je problém, rúra môže byť pokojne v rámci kuchynskej zostavy vo výške očí a varná doska na úplne inom mieste. Máte malú kúpeľňu? Opäť žiadny problém, práčka môže byť pokojne zabudovaná vedľa príborníka. Vstavané spotrebiče vám umožňujú dosiahnuť perfektný jednoliaty vzhľad a zároveň si priestor v kuchyni zariadiť maximálne podľa vašich predstáv.

Moderná kuchyňa je charakteristická minimalizmom a praktickou funkčnou krásou. Všetko v nej má svoje miesto. Prevláda farebná striedmosť ale i kreativita – pokojne môžete mať celú kuchyňu v jasno zelenej farbe, nemali by ste ju ale kombinovať s iným odtieňom. Maximálne s bielou, čiernou alebo chrómom. Nemiešajte niekoľko farieb dokopy, vaša kuchyňa bude pôsobiť cirkusantsky a nevkusne. V súčasných trendoch sa dôraz kladie na jednoduché línie a správne osvetlenie. Prvotriedne svietidlá napríklad z profisvietidlá.sk zlaďte s dizajnom miestnosti a vytvorte tak perfektné a zdravé prostredie pre spoločné chvíle s blízkymi. 

Leave a Comment