Praktické tipy

Ako si šetriť oči pri práci s počítačom?

Príliš veľa mrkvy vám nebude stačiť na to, aby ste si dokázali ušetriť zrak. Aj vy máte problémy so zrakom? Aj vy by ste si chceli pošetriť oči pred žiarením z počítača? Ak áno, tak sa skúste riadiť týmito radami. Zaručene si svoje oči pošetríte a vyhnete sa návšteve očného lekára.
shutterstock_172084607

Znížte si jas monitora

Ak chcete, aby vaše oči pri niekoľkohodinovej práci netrpeli, znížte si jas monitora. Jasné svetlo poškodzuje sietnicu a spôsobuje veľké bolesti hlavy. Ak by sme vám mohli odporučiť, skúste si znížiť čo najviac ako sa dá aj jas na mobile. Do mobilu pozeráme tiež počas dňa. Prečo si nešetriť oči aj práve vtedy, keď nehráte hry pri počítači alebo pri ňom nepracujete?

Neseďte príliš blízko monitora

Aj naše mamy nám hovorili, aby sme nesedeli príliš blízko monitora, lebo nás budú oči bolieť. Je to pravda. Čím bližšie ste pri monitore, tým viac sa vám kazia oči. Preto sa snažte zariadiť si pracovný stôl tak, aby ste sa nosom nedotýkali monitora.

Neumiestňujte stôl s počítačom pred okno

Ak si budete nanovo zariaďovať miestnosť, tak dbajte o to, aby ste stôl s počítačom nedávali pred okno. Slnečné žiarenie sa bude predierať aj cez to najlepšie žalúzie a bude vám biť do očí. Práve vďaka dobre umiestnenému stolu si budete môcť šetriť vaše oči. Myslite na správne usporiadanie. Vašim očiam bude na tom záležať. Dbajte aj o to, aby vaše oči boli na úrovni vrchnej časti obrazovky.

Osvetlenie monitoru

Vaše oči si ušetríte aj tak, že si prenastavíte osvetlenie. Nesvieťte si priamo do monitoru. Snažte sa osvetliť monitor zhora alebo zozadu.

Neseďte pri ňom niekoľko hodín bez prestávky

Robte si pravidelné pauzy. Neseďte pri ňom niekoľko hodín. Pocvičte si, prebehnite sa, hlavne pri ňom neseďte bez prestávky! Vaše oči ocenia častejšie pauzy. Počas pauzy si môžete pochrumkávať chutnú mrvu, ktorá obsahuje vitamín A.

Leave a Comment