Komerčné články

Starajte sa o pleť, vydrží dlho mladá!

Ideálnymi pomocníkmi v boji proti vráskam sú prírodné elixíry krásy. Čistý arganový olej pleť oživí a hydratuje!

Arganový olej sa vyrába pod prísnym dohľadom kontrolných orgánov ekologického hospodárstva. Obsahuje tak len čisto prírodné zložky, ide o stopercentný produkt prírody, zvaný tiež tekuté marocké zlato. Plody arganových stromov sa zbierajú, lúskajú zo škrupiny a následne lisujú na oceľových strojoch, výsledkom je čistý arganový olej zlatožltého sfarbenia a s jemnou orieškovou vôňou. Používal sa od nepamäti v marockých kuchyniach i ako kozmetický produkt. Jeho pozitívne účinky a všestranné použitie ho napokon predurčili na rozšírenie do celého sveta.

obr5

Dnes asi máloktorá žena netúži zastaviť čas a udržať si čo najdlhšie svoju pleť sviežu a čistú, bez vrások. Arganový olej vysokým obsahom vitamínu E a skvalenu je predurčený práve pre ideálnu starostlivosť o zrelú pleť po tridsiatke. Hoci vrásky sa v pleti začínajú tvoriť už krátko po dvadsiatke, a preto je dobré preventívne používať tento olej namiesto krému už skôr, dokáže zmierniť aj už existujúce vrásky. Vyplní ich tým, že podporuje v pleti tvorbu kolagénu a elastínu, pleť sa vypne, je hydratovaná do hĺbky. Navyše zmierni prejavy problémovej pleti, ktorá trpí na vysušenie a začervenanie. Nemenej podstatné sú jeho účinky na aknóznu pleť, ocenia ho aj nechty či vlasy.

obr6

Arganový olej je najideálnejší pre použitie na tvár hneď po umytí. Stačí len pár kvapiek na navlhčenú pokožku, votrieť do pleti a tá je hneď krásne hydratovaná, svieža, nemastí sa a vďaka tomu, že olej je hypoalergénny, znesie ho aj veľmi problémová pleť. Používa sa tiež ako sérum na jednotlivé vrásky. Nebojte sa toho, že olej upchá póry. Je to presne naopak. Ide o ľahký a suchý olej, ktorý nemastí a pri dlhšom používaní naopak redukuje tvorbu nadmerného mazu.

Leave a Comment