Komerčné články

Starostlivosť o vaše auto povedie k nižším nákladom

Poznáte to z domácich spotrebičov – ak sa o ne pravidelne a dôsledne staráte, vydržia vám oveľa dlhšie, ako keby ste ich mali nechať ležať ľadom. A to isté platí aj o autách, pravidelné umývanie, kontroly, údržba, ale aj nové autodoplnky, ktoré vám pomôžu znížiť náklady. Ako môžete vďaka doplnkom zosekať náklady na svoje auto?

DSC_08351

Gumenné rohože vás ochránia pred tepovaním

Ak si kúpite gumené rohože do auta, môžete ochrániť svoje krásne koberčeky, o ktoré sa príkladne staráte. Ich prínos oceníte hlavne počas zimy a daždivého počasia. Gumené rohože zachytia roztopený sneh, blato, ale aj špinavé dažďovú vodu, ktorá by šla do koberčeka. Rohože potom iba vyprášite alebo vystriekate wapkou a je po probléme.

Nevozte v kufri zbytočnosti

Poznáte to, každý týždeň vám v kufri pribudne niečo nové a zabudnete to vybrať. A zrazu vozíte v kufri viac ako 20 zbytočných kilogramov. Vy to síce nevidíte, no vaše auto o tom veľmi dobre vie a upozorňuje vás na to zvýšenou spotrebou. Preto si v kufri pravidelne upratujte a vždy vyhadzujete zbytočné veci. Poriadok vám pomôžu udržať aj vaničky do kufra. Veľkou výhodou sú vaničky v prípade, že vozíte psa v kufri.

Znížte odpor vzduchu a zároveň aj spotrebu

Ak sa rozhodnete znížiť odpor vzduchu a zároveň aj spotrebu vášho auta, lepších pomocníkov nezoženiete. A ako bonus sa postarajú o to, aby vám počas jazdy s otvorenými oknami nehučal vzduch do ucha. Dajte si však pozor, aby ste si na na Škodu kúpili deflektory Škoda, na Audi zase deflektory určené na typy týchto áut. Nech nie ste nepríjemne prekvapený, že vám deflektory nepasujú. Chcete nájsť všetky tieto autodiely pod jednou strechou? Navštívte internetovú stránku NaAuto.sk.

Leave a Comment