Komerčné články

Spoznajte americký sen vo svete športu

Americký sen je fenomén a status, ktorý patrí len tým najúspešnejším. Dosiahnuť ho, sa nepodarí každému. Pravda je však oveľa krutejšia, splniť si svoj americký sen sa podarí iba mizivému percentu ľudí, ktorí sú ochotní riskovať, idú do všetkého naplno a dokážu sa poučiť zo svojich chýb. A presne toto sa podarilo v roku 1995 Kevinovi Plankovi, ktorý akonáhle dokončil školu a stal sa úspešným. V USA je športom číslo jeden americký futbal a práve na túto oblasť sa Kevin zameral. Aký úspech dosiahol tento bývalý futbalista?

680

Ako to všetko začalo

Všetko sa to zomlelo veľmi rýchlo. Už na strednej škole sa Kevin so svojimi spoluhráčmi sťažovali, že bavlnené tričká, ktoré nosia pod chráničmi, sú už počas zápasu mokré z potu a to ich robí ťažkými a studenými. Keď Kevin úspešne zmaturoval, nedal mu tento problém spávať, a tak sa rozhodol navrhnúť svoje prvé tričko z mikrovlákien. Tričko, ktoré nebude sať pot, aj keď zmoknete, budete relatívne suchý, nebude vás studeniť a hlavne nebude ťažké. A tak vytvoril svoje prvé Under Armour tričko, ktoré nechal testovať svojich bývalých spoluhráčov už v Najvyššej futbalovej lige. Netrvalo dlho a k tričkám sa pridali aj Under Armour mikinya ďalšie výrobky. Čo však bolo medzitým?

U babičky v pivnici

Hoci sa prvé Under Armour tričko stretlo s úspechom, Kevinovi to nestačilo a chcel ho ešte zdokonaliť. Na to však potreboval firmu a aspoň 40-tisíc dolárov. Vybrakoval teda všetky svoje kreditné karty a u svojej starej mamy v pivnici založil spoločnosť Under Armour. Čo v preklade znamená „pod chráničmi“. A tak sa začala veľká expanzia tohto oblečenia do profesionálneho športu. Značka, ktorú nikto nepoznal, sa zrazu ocitala na športovcoch, ktorých poznali celé štáty a mali miliónové zmluvy. Netrvalo dlho a začali sa vyrábať aj Under Armour legíny pre ženy, topánky, kopačky, rukavice či šľapky. Jednoducho, Kevin Plank sa expresne rýchlo dostal z pivnice na výslnie, kde je hrozbou pre Nike či Adidas.

Skúste kvalitu na vlastnej koži

Chcete si skúsiť túto kvalitu na vlastnej koži? Navštívte internetový obchod Mfit.sk, kde nájdete Under Armour obuv, mikiny, tričká, legíny či rukavice. Jednoducho všetko, čo potrebujete.

Leave a Comment