Praktické tipy

Ako upratovať domácnosť bez použitia chemikálii?

Máte alergiu na chemikálie alebo vám len vadia a najradšej by ste ich nepoužívali, keď upratujete? Skúste sa ich raz a navždy zbaviť. Obávate sa toho, že bez použitia chemikálii bude u vás  špina? Nemusíte sa obávať. Poradíme si zopár tipov, ako sa zaobísť bez chemikálie.
shutterstock_59379619

Ocot na nečistoty

Namiesto chemikálii sa dá na odstránenie nečistôt z nábytku použiť ocot. Okrem dreveného nábytku je vynikajúci aj na kožený nábytok. Ak máte doma koženú sedačku, stačí roztok z octu a špina pôjde preč skôr ako sa nazdáte. Následne koženú sedačku pretriete handričkou pokropenou kvapkami oleja. Ocot je dobrým prípravkom aj do kuchyne. Najmä pre tých, ktorí majú problém s vodným kameňom. Ocot totižto dokonale odstraňuje nepríjemné usadeniny. Načo zbytočne platiť za chemikálie, ktoré vás kameňa nezbavia? Stavte na prísadu do jedál, stavte na ocot.

Citrón na škvrny

Častokrát sa vám stáva, že pri stolovaní vám kvapne na obrus. Okrem obrusu sa podarí ušpiniť aj záclony. Nechcete používať žiadne chemikálie, ktoré by materiál, z ktorého sú vyrobené, poškodili? Skúste sa spoľahnúť na citrón, ktorý stačí zmiešať s vodou a pokvapkať postihnuté miesta. Úplne jednoduché nenáročné riešenie.

Umývanie a leštenie podlahy pomocou čierneho čaju

Zdá sa vám, že na podlahu míňate veľké množstvo chemikálii? Skúste ich vyhodiť a zamerať sa na čierny čaj. Prečo práve na čierny čaj? Práve pre to, lebo studený čierny čaj vám pomôže podlahu nielen vyčistiť, ale dodá jej aj požadovaný lesk.

Leave a Comment