Móda a krása Praktické tipy

Ako sa správne starať o chodidlá?

Aj keď už obdobie horúčav skončilo, v starostlivosti o chodidlá by ste nemali poľaviť. Bohužiaľ, mnohé ženy akosi zabúdajú na starostlivosť o nohy a potom sa len márne sťažujú na bolestivé otlaky, bradavice a kurie oká. Ako sa správne starať o nohy, aby ste predišli týmto bolestivým nepríjemnostiam? Takto.

screen-damske-tenisky-topankaren-sk

Máčajte si nohy v slanej vode

Základom starostlivosti nôh je máčanie v teplej osolenej vode. Ak máte starú vaničku alebo lavór, použite ten. Napustite si toľko vody, aby boli vaše chodidlá ponorené. Následne si do nej nasypte 3-4 polievkové lyžice soli. Máčajte si nohy minimálne pol hodinu, pokiaľ je voda ešte horúca. Vedeli ste o tom, že kurie oká sa neznášajú dobre s horúcou vodou?

Používajte hydratačné krémy

Po kúpaní nezabúdajte na hydratáciu chodidiel. Z vlastných skúseností odporúčam krémy, ktoré majú vo svojom zložení Aloe Vera alebo levanduľu. Osvedčila sa mi aj klasická nechtíková Indulona, ktorá je špeciálne určená na ruky, ale môžete ju používať aj na suché chodidlá.

Ak si nanesiete  hrubšiu vrstvu a potrebujete ísť na záchod, navlečte si na nohy staré ponožky, ktorým nebude vadiť, že a do nich vpije vrstva krému. Pri praní však musíte počítať s tým, že ponožky si budú vyžadovať predpranie v rukách.

Začnite nosiť kvalitnú obuv

Ak chcete mať zdravé chodidlá bez otlakov, budete potrebovať kvalitnú obuv. Pod kvalitnou obuvou nemám na mysli lacné čínske čižmy alebo topánky ale topánky európskych značiek. Stavte na slovenskú výrobu ako Hujo alebo si vyberte topánky značky Rieker, Gabor alebo Tamaris. Patria k tým najkvalitnejším a hlavne – nezničia vám chodidlá.

 

Leave a Comment