Praktické tipy Zdravie

3 rady, ktorých by ste sa mali držať pri cvičení

Ak chcete vyzerať k svetu, je dôležité, aby ste počas vášho cvičebného procesu nemenili názor. Keď sa raz rozhodnete cvičiť, držte sa tohto plánu. Nevyhovárajte sa na to, že vás bolí noha alebo hlava. Dôležité je nevzdať sa a uvidíte, že časom sa výsledok dostaví. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete o radách, ktorých by ste sa mali držať, aby cvičenie bolo účinné.

Screenshot 2016-03-31 13.51.47

1. Spravte si z cvičenia zábavu

Nie je nič horšie, ako chodiť do fitness centra s kyslou tvárou a z povinnosti. Spravte si z cvičenia zábavu a uvidíte, že radosť, ktorú budete pociťovať, vás bude dostatočne motivovať a prinesie vám vytúžený výsledok.

2. Vyberte si len zaujímavé cviky, ktoré vás budú baviť

Ak ste si našli zostavu cvikov a nebavia vás, kto vám káže, aby ste ich cvičili donekonečna? Skúste jednotlivé cviky poobmieňať a nájdite si zostavu cvikov, ktorá vás bude baviť. Snažte sa ale jednotlivé cviky striedať a nerobte dokola len ten istý. Účinok by vám to neprinieslo. Skôr by ste si cítili ešte viac unavene.

3. Cvičte vždy, keď máte voľno

Ak máte po práci voľno, využite čas a začnite cvičiť. Ak vám to počasie dovolí, choďte si zabehať. Ak je vonku škaredo, nasadnite do auta a vyberte sa do fitness centra. Aktivít, ktoré môžete vykonávať a popritom si spevňovať postavu, je neúrekom. Plávanie, beh, bicykel, činky – vyberte si čo len chcete.

Za vybudovaním pevnej postavy nestojí len pravidelné cvičenie. Dávajte si pozor aj na stravu, ktorú konzumujete a najmä na to, kedy ju konzumujete. Neskoré vyjedanie chladničky by mohlo ohroziť proces chudnutia.

Leave a Comment