Móda a krása

Ako sa obliekať na prelome zimy a jari?

Veterné počasie, výrazné teplotné rozdiely medzi ránom a poobedím a najmä časté dažďové prehánky robia nám ženám problémy najmä na prelome zimy a jari. Obdobie, ktoré ani jedna žena nemá rada, pretože si jednoducho nevie vybrať zo svojho šatníka oblečenie, v ktorom by jej bolo dobre nielen v ranných hodinách, ale aj v popoludňajších hodinách. Ako sa teda obliekať? Poradíme si.

Zateplené kardigány, kabátiky

Kedy je najlepší čas nosiť zateplené kardigány podšité kožušinkou a hrubé kabátiky? Práve na prelome zimy a jari. Ak doma máte takéto kúsky oblečenia, neváhajte si ich vytiahnuť. Sú teplé, zahrejú vás a keď vám bude teplejšie, stačí rozopnúť gombík a je to. Ak nemáte, neváhajte s ich kúpou. Ideálne farby tohto kúsku oblečenia sú – béžová, smotanová, námornicko-modrá, horčicovo žltá, staroružová.

Šál alebo šatka nesmie chýbať

Teploty už síce nebudú klesať hlboko pod bod mrazu, na šály však nesmiete zabúdať. Oblasť krku je v tomto období veľmi citlivá a stačí len malinké ofúknutie a môžete prechladnúť. Ku kabátiku/ kardigánu si zvoľte takú farebnú variáciu šálu, aby príliš nekričal. Farebne musí ladiť s kabátikom. Bežová s hnedou, zelená so žltou atď.

Žiadne umeliny, len bavlnené tričká

Tým, že cez deň je teplejšie, nemusíte si na seba dávať hrubočizné svetre, v ktorých sa budete len zbytočne potiť. Keď tak, vezmite si tenké bavlnené tričko a na to si dajte sveter, ktorý si po príchode do práce / na stretnutie vyzlečiete. Vyhýbajte sa umelinám, v ktorých vaša pokožka len trpí a radšej investujte do poctivých bavlnených vecí. Vydržia dlhšie a sú tolerantnejšie k jemnej ženskej pokožke.

Leave a Comment