Komerčné články Móda a krása Praktické tipy

Nedržia vaše vlny svoj tvar? Toto vám pomôže

Existujú dve skupiny žien. Jedna má prirodzene vlnité vlasy, ktoré sa snaží stále žehliť, pretože vlny nemajú nikdy pekný tvar. Druhá skupina žien má rovné vlasy a túži po vlnitých vlasoch. Ak ste jednou z tých, ktoré majú prirodzené vlnité vlasy, nemusíte sa obávať, že by ste nikdy nemali pekné vlnky. O vlasy sa len treba poriadne starať.

Aká je starostlivosť o vlnité vlasy? Prvým pravidlo je, že by ste si nemali kupovať prípravky, ktoré obsahujú alkohol v akejkoľvek forme. Ak na umývanie vlasov nemáte veľa času a väčšinou si ich len rýchlo umyjete ráno pred prácou, budú vám stačiť tri prípravky:

Šampón

Šampóny by ste mali mať dva. Jeden určený na hĺbkové čistenie, ktorý použijete jeden alebo dvakrát do mesiaca. Čistiace hĺbkové šampóny slúžia na to, aby zbavili korienky vlasov nečistôt, ktoré sa tam v priebehu mesiaca usadia.

Na ostatné umývanie vlasov vám bude stačiť tzv. „low poo“ šampón, alebo teda ľahký šampón, ktorý vám vlasy nezaťaží.

Kondicionér

Mať dobrý kondicionér je úplný základ. Pamätajte na to, že kondicionér vaše vlasy vyživí a vlnám napomôže k im prirodzenému tvaru. Kondicionér by ste si nemali dávať ku korienkom vlasov, aby ste ich nezamastili.

Kondicionér nanášajte po celej dĺžke vlasov a snažte sa ho aplikovať tak, aby sa čo najviac prípravku dostalo do vlasov. Kondicionér nevymývajte hneď, nechajte ho chvíľu pôsobiť. Medzitým si môžete vlasy vyčesať a postláčať ich smerom ku korienkom.

Styling

Posledným krokom je nanesenie prípravku, ktorý vám pomôže udržať tvar vašich vĺn. Použiť môžete gél, penu alebo penové tužidlo na vlasy. Tužidla si vytlačte na dlaň približne vo veľkosti mandarínky a postláčajte svoje vlasy smerom ku korienkom. Tužidlo sa takto lepšie zapracuje do vlasov.

Ak máte čas, nechajte vlasy voľne uschnúť. Ak sa ponáhľate pri fúkaní vlasov použite aj difuzér, inak sa vaše vlny rozletia na všetky strany.

Zdroj obrázku: Stock-Asso / Shutterstock.com

Leave a Comment