Komerčné články

Problematický karpálny tunel a neuropatické bolesti

Prísť na spôsob, ako vyliečiť svoje choroby, je niekedy veľmi náročné. Ak máte problémy s presilenou rukou a trpíte cukrovkou, je viac než isté, že máte karpálny tunel a neuropatické bolesti. Skúsime si v krátkosti povedať o týchto problémoch. Liečba bolesti bude náročná, ale ak sa budete snažiť dodržiavať pokyny od lekára, bolesť určite ustúpi.

shutterstock_93121741

Karpálny tunel

Karpálny tunel postihuje najmä ľudí s ťažkou fyzickou prácou a ľudí, ktorí pracujú v kanceláriách. Ak aj vy pociťujete bolesti v zápästí a máte pocit, ako by vám išla ruka odpadnúť, pravdepodobne môžete mať karpálny tunel. Tento problém vzniká pri dlhodobom presilení zadného zápästného svalu, cez ktorý prechádza prístredný nerv. Keď miesto prechodu zhrubne, nazýva sa to karpálny tunel.

>Predchádzajte týmto nepríjemným bolestiam. Stačí, keď si počas pracovnej doby odľahčíte ruky a zacvičíte s nimi. Pravidelným niekoľkominútovým cvičením počas pracovnej doby predídete karpálnemu tunelu.

Neuropatické bolesti

Takýto typ bolestí postihuje jedine diabetikov a tých počet každoročne stúpa. Čo si môžeme predstaviť pod neuropatickými bolesťami? Neuropatické bolesti sa prejavujú mravčením, brnením, bolesťami v predkoleniach a podkožným krvácaním. Ak máte takéto príznaky, je dôležité vyhľadať špecialistu, ktorý vám dokáže nastaviť liečbu, po ktorej sa vám uľaví. Pri neuropatických bolestiach rozhodne nečakajte. Môže sa vám to vypomstiť.

Leave a Comment