Úspech a podnikanie

Práca z domu: Jej výhody a nevýhody

Kancelária

Pracovať dnes z domu je umožnené takmer každému, kto pracuje v kancelárii a nie vo výrobných halách. Mnohým z vás, ktorí ešte home office nezažili, by to padlo vhod. Pravdepodobne však netušíte, že okrem výhod má práca z domu aj nejaké nevýhody. Ak neviete aké, čítajte nasledujúce riadky.

Kancelária

Výhody práce z domu

Na začiatok začneme tým pozitívnym. Ako už z názvu vyplýva, práca z domu je práca, kvôli ktorej sa nemusíte ráno líčiť, obliekať, cestovať prímestskou dopravou alebo autom. Pri práci z domu nie je dokonca ani nutné, aby ste vystrčili prsty z bytu, v ktorom bývate. Veď kto by si neprial pracovať z miesta, ktoré je jeho domovom?

Nemusíte sa upravovať, pretože vás šéf nevidí. Nemusíte riešiť, kam pôjdete tentokrát na obed. Nemusíte sa presúvať na miesto, kde pracujete. Práca z domu má zatiaľ len pozitívne stránky. Čo tie negatívne?

Nevýhody práce z domu

Nesústredenie. Ste doma, všetko vás rozptyluje a máte chuť skôr upratovať ako pracovať. Samozrejme, ak chcete pracovať z domu, musíte mať jednoznačne pevnú vôľu, aby ste vôbec svoju prácu poctivo spravili, aj keď nie ste limitovaný pracovným časom od-do. Chceme tým povedať, že nikto vám nebude stáť za chrbtom a kontrolovať, či práve robíte prácu v takom pracovnom čase, ako keď ste v kancelárii, čo je v podstate aj výhoda, aj nevýhoda.

Najväčšou nevýhodou je však to, že sa jednoducho nevieme sústrediť len na pracovné povinnosti a práca, ktorú bežne stihneme za krátky čas, nám doma trvá aj niekoľko hodín.

Leave a Comment