Úspech a podnikanie

Ako zvládnuť hektický deň v práci?

Občas sa aj vám stáva, že v práci máte toho omnoho viac, ako inokedy? Obávate sa, že činnosti, ktoré máte stihnúť ešte v daný deň, nestihnete? Poradíme vám, ako zvládnuť hektický deň v práci bez toho, aby ste sa na druhý deň cítili úplne vyčerpaní.

Doprajte si prechádzky v prírode

Ak sa vám naskytne príležitosť, využite voľný čas a strávte ho v prírode. Nabite sa energiou a nasávajte ten pokoj, ktorý nenájdete nikde inde, len v prírode. Aj taká hodinová prechádzka vám pomôže oddýchnuť si. Okrem toho si určitým spôsobom aj zacvičíte – spevníte si nohy a popracujete na kondícii.

Zacvičte si pred odchodom do práce

Nemusíte skúšať žiadne náročné cviky. Stačí, keď sa ponaťahujete, spravíte pár drepov a klikov. Pol hodinku by ste mali venovať akejkoľvek pohybovej aktivite. Uvidíte, že si dobijete energiu a tak náročné úlohy v práci zvládnete ľavou zadnou.

Úlohy si zapisujte

Kúpte si diár, poprípade si zaobstarajte zápisník, do ktorého si budete zapisovať dôležité úlohy, ktoré musíte spraviť. Okrem toho si môžete zapisovať aj stretnutia, ktoré vás čakajú a nesmiete na ne zabudnúť. Úlohy si rozdeľujte medzi dôležitejšie a menej dôležité. Najprv začnite ľahkými a až potom sa zaoberajte ťažšími.

Nepripájajte sa na sociálne siete

Sociálne siete nám síce v mnohých prípadoch uľahčujú komunikáciu, počas pracovnej doby nás však dokážu odpútavať. Nepozerajte sa na mobil, či vám kamarát/ kamarátka písali a ani čo kto pridával na nástenku. Sociálne siete sú nielen požierače času, ale aj vysávače energie.

Leave a Comment