Bývanie Komerčné články

Ideálny nábytok do detskej izby je na mieru

V máloktorej miestnosti v byte sa dopúšťame takých nešvárov, ako v detskej izbe. Často až neúmerne investujeme do vybavenia izbičky pre novorodenca, pritom toto obdobie je veľmi krátke. Neskôr však už často detskú izbu premieňame na sklad vyradeného nábytku z iných miestnosti. Múdri rodičia na to idú naopak.

Dieťa do určitého veku potrebuje hlavne priestor

Ten mu dáte v detskej izbe predovšetkým inteligentne vyriešeným nábytkom na mieru, hlavne vstavaným. Vďaka nemu dokážete udržať detskú izbu priestornú, bezpečnú, pripravenú k hre aj k pohybu. Premyslená vstavaný skriňa na oblečenie, rôzne športové potreby, ale aj niektoré hračky by mala byť základom každej detskej izby. Vstavaná skriňa dokáže zázraky vo využití priestoru v podkroví, ale vie taktiež kúzliť s priestorom. Potrebujete urobiť z jedného priestoru dva, pretože sa vám narodil ďalší potomok? Skúste to práve so vstavaným nábytkom.

Splňte deťom ich sny

Nábytok do detskej izby, ktorý je na mieru, dokáže deťom ponúknuť splnenie ich snov. Rôzny katalógový nábytok je viac fotogenický ako praktický. Nechajte si poradiť od architekta. Interiérové štúdio WSD – Wood Style Design sa špecializuje na nábytok na mieru, vrátane detských izieb. Ide o tým špecialistov, ktorí navrhnú vhodné riešenie, ale súčasne nábytok vyrobia a inštalujú. Ich prácu ste mohli vidieť aj v TV JOJ.

Detská izba, ktorá rastie s dieťaťom

Dobre navrhnutá detská izba dokáže dieťaťu slúžiť bez toho, aby ste museli čo pár rokov meniť jej vybavenie. Ideálne je navrhnúť univerzálny praktický nábytok, ktorý sa dá postupne doplňovať či sa menia len časti, z ktorých dieťa odrastie. Vkus a záujmy dieťaťa sa menia a detská izba by na to mala byť pripravená časťami, ktoré si dieťa môže dekorovať a meniť podľa svojich aktuálnych záľub. Behom celého detstva a študentského života platí, že by v detskej izbe malo zostávať aj dostatok možností pre pohyb.

Leave a Comment