Bývanie Komerčné články Praktické tipy

Na čo sa zamerať pri stavbe domu

Stavba domu môže byť pre vás kľudne aj najdôležitejším investičným momentom v živote. Na čo sa pri nej zamerať?

Veľká životná zmena ale aj investícia. Stavba domu je veľmi komplexný proces, pri ktorom si musíte dať pozor na mnoho neznámych. Pri niektorých otázkach si viete pomôcť sami, iné záležitosti skôr zverte do rúk odborníkom.

Rodinné domy na kľúč

Nemáte čas na často veľmi dlhý proces stavby domu? Do vlastného sa môžete presťahovať už do niekoľkých mesiacov. Vhodnou časovou či finančnou alternatívou totiž môžu byť rodinné domy na kľúč. Hlavnou výhodou je už spomenutá rýchlosť stavby či nízke náklady. Veď kto by nechcel celú procedúru zvládnuť bleskovo rýchlo a navyše aj ušetriť napríklad pri nákladoch na stavbu z pohľadu ceny metra štvorcového. Zabúdať netreba ani na ich pozitívnu ekologickú či energeticky úspornú stránku. Problémom nie sú ani bezbariérové prevedenia pre seniorov alebo zdravotne postihnutých.

Stavebná firma BMB s.r.o. Vám v tomto smere ponúka dve možnosti. Ak už disponujete hotovým projektom rodinného domu, môžete v nej nájsť spoľahlivého realizátora. Je len na vás, či kývnete na vypracovanú cenovú ponuku. Druhou cestou je výber projektu rodinného domu, ktorý nájdete na webe firmy. Tie je však možné upraviť presne podľa zákazníkových požiadaviek. V tomto smere sa zohľadňuje napríklad dispozícia, orientácia k svetovým stranám, potrebná rozloha, osadenie na pozemok, počet izieb, energetická efektívnosť či výber technológie a materiálov. Ak vás nezaujme ani jeden projekt, v spolupráci s architektmi spoločnosti je možné vypracovať individuálny projekt. Projektová dokumentácia sa bude vždy opierať o aktuálne trendy a poznatky z oblasti stavebnej fyziky a architektúry a bude v súlade s platnými technickými normami.

Technický dozor

Pri stavbe domu je nutné vyriešiť množstvo stavebných prác. Ich riešenia pri malých aj väčších projektoch môžete nechať na profesionálov. Tí vám ušetria čas pri realizácii stavby ale aj najmenších detailoch. Mimoriadne dôležitou záležitosťou je technický dozor. Ide o špecializovanú kontrolnú činnosť, ktorá sa zameriava na sledovanie správneho uskutočnenia stavby v súlade s podmienkami stavebných povolení, projektovou dokumentáciou a inými povoleniami nutnými pre legálnu stavbu. Nie vždy je ľahké sa vyznať v právnych predpisoch či podmienkami zmlúv o dielo, profesionálna spoločnosť to vyrieši za vás.

Elektrina, voda či kanalizácia, kde viete ušetriť?

Dôležitými záležitosťami pri stavbe domu je aj elektroinštalácia. Dnes sú trendom bezpečné, inteligentné a moderné domy, ktoré si však vyžadujú spoľahlivú a prepracovanú dátovú či elektrickú sieť. Obráťte sa na špecializovanú spoločnosť, ktorou je aj BMB s.r.o., ktorá s vami prekonzultuje problematiku a vypracuje návrh či samotnú realizáciu na základe vašich požiadaviek za rozumnú cenu. To sa týka slaboprúdu, silnoprúdu aj zabezpečovacej techniky. Nezabúdajte ani na kanalizáciu a vodoinštaláciu. Zdravotechnika je veľkou výzvou pri realizácii každej stavby. Treba ju dostatočne naplánovať a správne zrealizovať aj z pohľadu viacerých parametrov. Práve tu je nutné venovať naozaj zvýšenú pozornosť. Všetko sa vám to môže vrátiť v budúcnosti aj po finančnej stránke. Ak si na to netrúfate, pomôžte si profesionálmi. Tí vám v rámci vodoinštalácii vyriešia realizáciu vodovodných rozvodov aj prípojok. Nasleduje inštalácia prvkov sanity či vyriešenie prívodu a odvodu vody. Kanalizačné práce zahŕňajú samotné výkopové práce (aj výkopy a realizácie septikov), prípojky a napojenia na kanalizáciu alebo odvod a uchovanie dažďovej vody.

Leave a Comment