Auto-moto Komerčné články

Prvé informácie o novom Opel Grandland

Veľmi populárnou novinkou nemeckej automobilky Opel je vozidlo, ktoré dokázalo skĺbiť dobrodružného ducha a športový charakter.

Hľadáte niečo väčšie do vašich mestských ulíc, no od nového vozidla vyžadujete aj pohodlné a funkčné vlastnosti aj počas dlhších vzdialeností? Ste na správnom mieste. Nový Opel Grandland vám prináša pôžitok z jazdy na každom povrchu počas celého roka. Toto horúce SUV sa zaradilo medzi úspešné vlajkové lode automobilky ako Opel Astra či populárny crossroad Opel Crossland. A v čom spočíva jeho výnimočnosť? Výrobca sa tentokrát opäť nechal inšpirovať najnovšími trendmi po dizajnovej aj technickej stránke. Pre náročnejších je pripravený príplatkový elektronický regulačný systém Grip Control, ktorý vďaka M&S pneumatikám prináša perfektnú trakciu v rôznych jazdných okamihoch.

Dnešní vodiči vyžadujú od svojho vozidla oveľa viac ako pred pár rokmi. Pohodlnosť počas jazdy je dôležitým elementom pri úspechu na trhu. Grandland tentokrát zaútočil na konkurenciu aj na tomto poli. Elegantné ergonomické AGR predné sedadlá budú balzamom na váš boľavý chrbát. V čom je ich výnimočnosť? Spomeňme napríklad samostatnú nastaviteľnosť v ôsmych smeroch či uvoľňujúcu vysokú polohu pri sedení. Pri dlhých cestách poteší aj ich vetranie a vyhrievanie.

Nové nemecké SUV vám prináša dokonalú jazdnú kontrolu. Čaká na vás vyspelý systém Advanced Grip Control na zlepšenie priľnavosti. Pre skvelý prehľad je pripravená pôsobivá kamera s priestorovým videním 360°, konektivita je postavená na systéme Opel OnStar s pripojením WiFi. Samostatnou témou je osvetlenie. Tentokrát sa oň postarajú adaptívne svetlomety AFL LED, ktorých vylepšenie je viditeľné najmä v praxi. Ak ponecháte zapnuté diaľkové svetlá, nemusíte sa báť nebezpečného osvetlenia iných vodičov. Tie totiž automaticky rozpoznajú ostatné vozidlá a stlmia sa. Navyše sú schopné sa prispôsobiť okolitým podmienkam, čo využijete predovšetkým počas nočných jázd.

Po technologickej stránke ide o veľkého hráča. Konektivita je záležitosť, s ktorou sa vývojári naozaj pohrali. Ak patríte medzi šoférov s dobrodružným duchom, oceníte v rámci navigácie integrovanú 3D mapu so systémom Multimedia Navi Pro s dotykovou obrazovkou 10”, v ktorej nájdete aj služby navigácie Live. Tu môžeme spomenúť napríklad online informácie o cenách parkovania a pohonných hmôt, premávke, online vyhľadávanie nabíjacích staníc (čo ocenia majitelia variantu PLUG-IN HYBRID), vyhľadávanie zaujímavých miest či informácie o bezpečnosti na cestách. Zaujímavou novinkou je aj informačno-zábavný systém v plne digitálnom systéme Pure Panel. Ten vám umožní prístup k fotografiám cez USB, prehrávanie hudby, telefonovanie a streamovanie hudby cez rozhranie Bluetooth bez použitia rúk či funkciu prijímania a čítania e-mailov. Bonusom je bezdrôtová nabíjacia stanica určená na použitie na vybraných smartfónoch, vďaka ktorej sa zbavíte akýchkoľvek káblov pri chronicky nedobitých telefónoch.

Jazdná dynamika sa opiera o systém IntelliGrip, ktorý dodáva výkon dynamického pohonu len tam, kde ho naozaj využijete. Zvýšite ňou priľnavosť v náročnejších situáciách a tým predídete nepríjemnému prekĺzavaniu kolies. Získajte optimálnu stabilitu a trakciu pri jazde na všetkých druhoch povrchu. Čaká vás cesta po piesku, snehu alebo blate? Nastavte si systém IntelliGrip vopred jednoduchým otočným ovládačom alebo ho nechajte v režime bežnej jazdy „Normal“ monitorovať situáciu sám, čo sa bude hodiť najmä počas jazdy po diaľnici ale aj v nebezpečnejších mestských premávkach.

Leave a Comment