Cestovanie

5 tipov, ako ušetriť na výlete

Dnes môžete vďaka ultralacným letenkám lietať za pár eur po celej Európe. Takže cestovanie je prístupnejšie ako kedykoľvek predtým, nemôžu za to iba lacné letenky, ale aj Európska únia, vďaka ktorej vám stačí občiansky preukaz a môžete letieť aj na ostrov Réunion v Indickom oceáne, ktorý patrí Francúzsku. Leží medzi známymi ostrovmi Madagaskar a Maurícius. Ak by ste ale chceli cestovať ešte lacnejšie, tu je 5 tipov ako na to.

shutterstock_154409399

1. Neviažte sa na destináciu

Ak chcete letieť niekam na výlet, neviažte sa na žiadnu konkrétnu destináciu. Kto by nechcel vidieť Barcelonu, ale keď tam spiatočné letenky stoja 130 eur, prečo si radšej nepozrieť zaujímavý holandský Maastricht za 40 eur? Každé mesto vám má čo ponúknuť, a keď za letenky zaplatíte sotva tretinu, prečo nie?

2. Navštívte lacné krajiny

Pripravte sa na to, že keď prídete do Švédska, Nórska, Belgicka či Švajčiarska, za služby zaplatíte niekoľkonásobne viac, ako ste zvyknutý. Aj keď nájdete lacné letenky, výlet sa vám môže poriadne predražiť, preto navštívte lacné krajiny. Medzi také patrí napríklad Poľsko, Rumunsko, Macedónsko, ale ani Grécko nepatrí medzi tie, kde by ste skrachovali.

3. Idete autom? Zistite, kde je lacný benzín

Tu sa vám opäť zíde rada „neviazať sa na destináciu“. Ak idete na road trip, vyberte si krajiny, v ktorých nezaplatíte za liter benzínu dve eurá, ale iba jedno. Aj trasu si naplánujte tak, aby ste sa vyhli drahým čerpacím staniciam. Že je s tým veľa plánovania? Je, ale stojí to za to.

4. Plánujete si požičať auto? Nech to je diesel

Priletieť, prenajať si auto a precestovať celú krajinu. Okrem toho, že si vyberiete najvýhodnejšiu požičovňu áut, môžete značne ušetriť tým, že si prenajmete auto s dieslovým motorom. A ak ste dvaja, pokojne si vyberte nejaké maličké auto, ktoré nie je veľký žrút.

5. Zabudnite na reštaurácie

Strava je vždy drahá, preto sa vyhýbajte reštauráciám. Navštívte miestny trh, kúpte si čerstvé pečivo, zeleninu, syr a urobte si piknik na pláži alebo v parku. Máte chuť na teplé jedlo? Sledujte robotníkov v montérkach, kam sa idú najesť. Za málo peňazí dostanete veľkú porciu a obstojné jedlo.

Leave a Comment