Komerčné články Zdravie

Dodržiavajte pitný režim a uvidíte, že budete zdraví

Každý človek denne vylúči 2,5 litra vody. Pre organizmus je ale povinnosť zabezpečiť vyrovnanú vodnú hladinu, aby dokázal tieto straty dobehnúť. Odporúča sa vypiť minimálne tri litre tekutín. Nie kávu, nie sladené nápoje, ale napríklad zdravé bylinkové čaje. Prečo je ale dôležité dodržiavať pitný režim? Najmä kvôli správnemu fungovaniu obličiek a iných orgánov, ktoré by bez pravidelného prísunu vody nedokázali fungovať.

Happy healthy woman drinking fresh water from a glass outdoor with a green background

Ako sa ale naučiť piť viac čaju, keď sa vám protiví? Skúste to postupne. Spravte si vynikajúci práškový Matcha čaj z Japonska, ktorý má síce korenistú chuť, ale chutí lahodne. Je charakteristický zelenou farbou, pretože sa vyrába pomletím najlepších listov Sencha. Takéto rastlinky si síce nevypestujete v kvetináči, ale nebudete mať problém si ich kúpiť v obchode. Tento čajík sa odporúča piť v menšom množstve. Vo veľkom množstve by vám zjavne moc nechutil. Spravte si ho pri posedení s kamarátmi, keď sa budete potrebovať zahriať. Blíži sa jeseň a to neznamená, že príjem tekutín bude podstatne nižší.

Učte aj svoje deti piť častejšie a hlavne zdravšie. Pripravujte im vždy ráno alebo ešte večer čerstvý čaj a zakážte im príjem sladených nápojov. Sladené nápoje obsahujú veľa éčiek a môžu spôsobiť zvýšenie cukru v krvi, čo neskôr vedie k cukrovke. Chráňte nielen svojich potomkov, ale aj seba pred sladenými nápojmi, ktoré síce chutia, ale sú nezdravé.

Tip pre dospelých: Odporúčame vám vynechávať rannú kávu a nahradiť ju čajom Maté. Nájdete v ňom viac kofeínu ako v káve ( presnejšie o 1,5% viac).

Leave a Comment